Asielzoekers Apeldoorn gaan naar noodopvang in Doetinchem
DOETINCHEM (ANP) - De 150 asielzoekers die donderdagavond zijn ondergebracht in sporthallen in Apeldoorn verhuizen naar een nieuwe noodopvang in Doetinchem. Daar kunnen zij vanaf zondag terecht. In de Doetinchemse noodopvang is ook plaats voor gezinnen die nu nog in het Overijsselse Heeten verblijven, aldus de gemeente. In totaal is er in de crisisnoodopvang in Doetinchem plaats voor 225 vluchtelingen.
In Apeldoorn kunnen de vluchtelingen hooguit vier dagen blijven. De noodopvang in Heeten gaat dicht. De crisisnoodopvang in Doetinchem kan tot eind van het jaar worden gebruikt. Er zijn ongeveer 45 woonunits opgebouwd, die de gemeente dit weekeinde gaat inrichten. In elke unit is plaats voor vier tot vijf personen.
De gemeente plaatst de woonunits op een terrein naast het politiebureau aan de Hamburgerbroeklaan. Op het terrein wordt ook een paviljoen geplaatst voor centrale voorzieningen zoals EHBO en catering. Het terrein ligt centraal in de Gelderse plaats en is dichtbij winkels. Tussen 22.00 uur 's avonds en 07.00 uur 's morgens mogen de bewoners niet van de locatie af, aldus de gemeente. Omwonenden zijn in de afgelopen week ingelicht door de gemeente.
Volgens Doetinchem komen de vluchtelingen uit landen als Eritrea, Syrië, Jemen en Somalië. De eerste asielzoekers worden zondag verwacht.
Meer uit Binnenland
MOERDIJK (ANP) - Het dorp Moerdijk in Noord-Brabant verdwijnt. Daarmee heeft de gemeenteraad woensdagavond ingestemd. Het plan kreeg 19 stemmen voor en 3 stemmen tegen. Ook een motie over een verbeterde compensatieregeling voor huisverkoop werd aangenomen.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Enkele honderden Curaçaoënaars zijn woensdagmiddag (lokale tijd) naar luchthaven Hato gegaan om de nationale voetbalselectie te verwelkomen die vanuit Jamaica was aangekomen. Het gaat om fanatieke supporters, vrienden en familie van de spelers. Hierdoor was het erg druk op de luchthaven.
1 uur geledenMOERDIJK (ANP) - In een laatste poging hebben inwoners van Moerdijk de gemeenteraad gevraagd het Noord-Brabantse dorp niet te laten verdwijnen. Elf mensen spraken de raadsleden tijdens de informatieavond voorafgaand aan de gemeenteraad toe namens zichzelf, dorpsgenoten of ondernemers. Woensdagavond stemt de raad over het voornemen ruimte te maken voor energie-infrastructuur, groei en verduurzaming.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn verdachten veroordeeld tot cel- en taakstraffen voor de rellen op het Malieveld in Den Haag van afgelopen september. De hoogste straf is drie maanden cel, waarvan een voorwaardelijk. De veroordelingen betreffen vier mannen tussen de 22 en 53 jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is riskant wanneer de overheid openbare informatie over burgers gaat verzamelen om te controleren of ze zich aan de regels houden. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De privacytoezichthouder wil daarom dat er strenge regels komen voor zulk onderzoek. Die moeten zorgen voor "het juiste evenwicht" tussen de belangen van de overheid en de rechten van burgers.
6 uur geledenZEERIJP (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zijn sinds de beving in Zeerijp van vorige week 2517 meldingen van schade binnengekomen, meldt de organisatie woensdag. Daarmee is het aantal met 400 toegenomen sinds dinsdag.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle twintig jaar gevangenisstraf geëist tegen de 42-jarige Amanuel W., verdacht van het leiden van een grote, zeer gewelddadige bende mensensmokkelaars. Eritreeër W. zou op grote schaal landgenoten vanuit Libië naar Europa hebben gesmokkeld en daar grof geld mee hebben verdiend. "In omvang en ernst is dit een zaak van de buitencategorie", aldus de officier van justitie.
7 uur geleden