
Asielzoekers Apeldoorn gaan naar noodopvang in Doetinchem
DOETINCHEM (ANP) - De 150 asielzoekers die donderdagavond zijn ondergebracht in sporthallen in Apeldoorn verhuizen naar een nieuwe noodopvang in Doetinchem. Daar kunnen zij vanaf zondag terecht. In de Doetinchemse noodopvang is ook plaats voor gezinnen die nu nog in het Overijsselse Heeten verblijven, aldus de gemeente. In totaal is er in de crisisnoodopvang in Doetinchem plaats voor 225 vluchtelingen.
In Apeldoorn kunnen de vluchtelingen hooguit vier dagen blijven. De noodopvang in Heeten gaat dicht. De crisisnoodopvang in Doetinchem kan tot eind van het jaar worden gebruikt. Er zijn ongeveer 45 woonunits opgebouwd, die de gemeente dit weekeinde gaat inrichten. In elke unit is plaats voor vier tot vijf personen.
De gemeente plaatst de woonunits op een terrein naast het politiebureau aan de Hamburgerbroeklaan. Op het terrein wordt ook een paviljoen geplaatst voor centrale voorzieningen zoals EHBO en catering. Het terrein ligt centraal in de Gelderse plaats en is dichtbij winkels. Tussen 22.00 uur 's avonds en 07.00 uur 's morgens mogen de bewoners niet van de locatie af, aldus de gemeente. Omwonenden zijn in de afgelopen week ingelicht door de gemeente.
Volgens Doetinchem komen de vluchtelingen uit landen als Eritrea, Syrië, Jemen en Somalië. De eerste asielzoekers worden zondag verwacht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het stuk plastic dat in de bovenleiding is gewaaid tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal kan tussen 13.00 uur en 14.30 uur worden verwijderd, zegt ProRail dinsdag. De spoorbeheerder verwacht dat de treinen kort daarna weer volgens de dienstregeling kunnen rijden.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Asieladvocaat Wil Eikelboom noemt het "dubieus" dat de Nederlandse overheid dinsdagochtend een groep Syriërs liet terugkeren naar het land. Volgens het ministerie van Asiel en Migratie zijn de Syriërs vrijwillig vertrokken, maar Eikelboom plaatst daar kanttekeningen bij. "Dat moet wel een keuze zijn die gebaseerd is op de juiste feiten en motieven. Dus niet op basis van een uitzichtloos bestaan in een azc, jarenlang wachtend op een beslissing over asielaanvraag en gezinshereniging."
1 uur geledenBEVERWIJK/HEEMSKERK/HAARLEM (ANP) - Een derde verdachte is maandagavond aangehouden voor betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en beroving tijdens het conflict tussen jeugdgroepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. De politie maakte dinsdag niet bekend wie de verdachte is en waar deze woont.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag komen de eerste politici en gasten aan voor de troonrede van de koning. De zogeheten Verenigde Vergadering van de Staten-Generaal begint om 13.00 uur. Kamerleden worden onder meer met bussen gebracht.
1 uur geledenHELLEVOETSLUIS/SPIJKENISSE (ANP) - De politie heeft dinsdag twee mannen van 30 en 35 jaar uit Hellevoetsluis en Spijkenisse opgepakt voor afpersing. De politie vermoedt dat ze gebruikers van de sekswebsite Kinky.nl "op grote schaal" hebben afgeperst en denkt dat ze door het hele land honderden slachtoffers hebben gemaakt. De twee hebben vermoedelijk tienduizenden euro's verdiend aan hun acties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verzekerde schade door de harde windstoten die maandag grote delen van het land troffen, loopt volgens het Verbond van Verzekeraars in de miljoenen euro's. Het gaat om schade aan woningen, auto's en opstal, zoals schuttingen of tuinhuisjes door omgewaaide bomen of afgewaaide dakpannen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het was onvermijdelijk dat ook de VN-onderzoekscommissie zou concluderen dat Israël genocide pleegt in Gaza, zegt Thomas van Gool van vredesorganisatie PAX. Oxfam Novib hoopt dat Nederland de genocide in Gaza eindelijk zal erkennen en in actie komt.
2 uur geleden