Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asielzoekers Apeldoorn gaan naar noodopvang in Doetinchem

Asielzoekers Apeldoorn gaan naar noodopvang in Doetinchem

DOETINCHEM (ANP) - De 150 asielzoekers die donderdagavond zijn ondergebracht in sporthallen in Apeldoorn verhuizen naar een nieuwe noodopvang in Doetinchem. Daar kunnen zij vanaf zondag terecht. In de Doetinchemse noodopvang is ook plaats voor gezinnen die nu nog in het Overijsselse Heeten verblijven, aldus de gemeente. In totaal is er in de crisisnoodopvang in Doetinchem plaats voor 225 vluchtelingen.

In Apeldoorn kunnen de vluchtelingen hooguit vier dagen blijven. De noodopvang in Heeten gaat dicht. De crisisnoodopvang in Doetinchem kan tot eind van het jaar worden gebruikt. Er zijn ongeveer 45 woonunits opgebouwd, die de gemeente dit weekeinde gaat inrichten. In elke unit is plaats voor vier tot vijf personen.

De gemeente plaatst de woonunits op een terrein naast het politiebureau aan de Hamburgerbroeklaan. Op het terrein wordt ook een paviljoen geplaatst voor centrale voorzieningen zoals EHBO en catering. Het terrein ligt centraal in de Gelderse plaats en is dichtbij winkels. Tussen 22.00 uur 's avonds en 07.00 uur 's morgens mogen de bewoners niet van de locatie af, aldus de gemeente. Omwonenden zijn in de afgelopen week ingelicht door de gemeente.

Volgens Doetinchem komen de vluchtelingen uit landen als Eritrea, Syrië, Jemen en Somalië. De eerste asielzoekers worden zondag verwacht.

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt 'bepaalde berichten' over Utrechtse agent

UTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.

13 minuten geleden
Klanten Rotterdamse voedselbank krijgen gratis noodpakket

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.

30 minuten geleden
Koningin Máxima heeft griep en zegt bezoek in Rotterdam af

ROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".

40 minuten geleden
Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.

59 minuten geleden
Politiemedewerker (61) aangehouden en in cel gezet

BREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.

1 uur geleden
Gemeenteraad Utrecht wil Dijksma zes jaar langer als burgemeester

UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.

2 uur geleden
Organisaties: actie nodig om noodpakketten voor mensen in armoede

ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.

6 uur geleden