Asielaanvragen in EU vorig jaar met 11 procent gestegen
BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU is vorig jaar ten opzichte van 2018 met 11 procent gestegen tot 738.425. Dat meldt het Europese asielagentschap EASO in zijn jaarverslag 2020. Nederland kreeg 25.195 ofwel 5 procent meer aanvragen in 2019.
Het was vorig jaar voor het eerst sinds de migratiecrisis in 2015 dat het aantal aanvragen in de EU-landen inclusief het Verenigd Koninkrijk op jaarbasis steeg. De cijfers zijn inclusief de aanvragen in IJsland, Liechtenstein, Noorwegen en Zwitserland. De toename kwam voor een deel door een scherpe stijging van asielverzoeken van burgers uit Venezuela (+103 procent ten opzichte van 2018) en uit Colombia (+214%). De meeste aanvragen komen van Syrische en Afghaanse vluchtelingen. Duitsland (22 procent), Frankrijk (17 procent) en Spanje (16 procent) kregen de meeste zaken te verwerken.
Door de coronacrisis en het sluiten van grenzen van de EU en andere landen is sinds de uitbraak in maart in de EU het aantal asielverzoeken in Europa met 87 procent gezakt. EASO verwacht desondanks dat de stijgende tendens dit jaar weer wordt opgepikt. De EU ontving in 2019 een derde van alle asielverzoeken wereldwijd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.
6 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.
1 uur geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
3 uur geleden