Arsenal terug aan kop met ruime zege op Brentford
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft met een overwinning op Brentford de leiding in de Premier League heroverd. De ploeg van manager Mikel Arteta won bij de stadgenoot met 3-0. Arsenal heeft na zeven wedstrijden in de Engelse competitie 18 punten, 1 punt meer dan Manchester City en Tottenham Hotspur. Die clubs wonnen zaterdag al van respectievelijk Wolverhampton Wanderers (0-3) en Leicester City (6-2).
Voor de aftrap legden Arteta en Thomas Frank, de trainer van Brentford, een krans op de middenstip. Daarna werd een minuut stilte gehouden voor de overleden koningin Elizabeth en klonk het volkslied God Save the King. Vorig weekeinde lag de Premier League stil vanwege het overlijden van de 96-jarige koningin. De Europese wedstrijd van Arsenal tegen PSV ging donderdag ook niet door.
William Saliba kopte na ruim een kwartier spelen uit een hoekschop van Bukayo Saka de openingstreffer binnen. Gabriel Jesus scoorde even later ook met zijn hoofd, na een afgemeten voorzet van aanvoerder Granit Xhaka. Kort na rust kon Fábio Vieira ongehinderd de 0-3 binnenschieten.
In de blessuretijd mocht de pas 15-jarige Ethan Nwaneri invallen bij Arsenal. De Engelse middenvelder werd met een leeftijd van 15 jaar en 181 dagen de jongste speler ooit in de Premier League. Het record stond op naam van Harvey Elliott, die 16 jaar en 30 dagen 'oud' was toen hij in 2019 in de Engelse topcompetitie debuteerde voor Fulham.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
11 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden