Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arriva mag op spoor Groningen-Zwolle, maakt wel bezwaar bij ACM

Arriva mag op spoor Groningen-Zwolle, maakt wel bezwaar bij ACM

HEERENVEEN (ANP) - Arriva mag treinritten uitvoeren op het spoor tussen Zwolle en Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster van de vervoersmaatschappij na berichtgeving van Treinreiziger.nl. Als de Arriva-treinen gaan rijden, is het voor het eerst dat reizigers kunnen kiezen voor een andere vervoerder dan NS op het traject. Maar zover is het nog niet, want het aantal toegewezen ritten ligt ver onder het aantal dat is aangevraagd. Daarom is Arriva een bezwaarprocedure gestart bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

De woordvoerster meldt dat deze procedure eerst wordt afgewacht "voordat we definitief kunnen zeggen wat we per wanneer gaan rijden". Zo moet nog worden afgewogen of het wel rendabel is om het lage aantal toegewezen ritten uit te voeren.

De capaciteit die ProRail aan Arriva heeft toegewezen, heeft betrekking op doordeweekse ritten. Van maandag tot en met vrijdag mag de vervoerder twee ritten in de ochtend en twee in de middag uitvoeren. Op vrijdagen komen daar nog negen ritten bij, waarvan vier in de ochtend en vijf in de middag. Dat zijn er een stuk minder dan de 22 dagelijkse ritten waarvoor Arriva een aanvraag bij ProRail had ingediend.

Ondertussen gaan de voorbereidingen voor de dienstregeling wel gewoon door. Daarmee gaat Arriva de concurrentie aan met NS. "Als deze ritten in open toegang gaan rijden, dan is het voor het eerst dat een reiziger de keuze heeft", aldus de zegsvrouw. "Goed nieuws voor de reizigers die daarvoor überhaupt geen keuze hadden."

Meer uit Financieel

Heineken verkoopt weer meer bier na moeizaam jaar

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer bier verkocht. In Europa en de Amerika's zette de daling wel door, maar in de regio's Azië/Pacific en Afrika/Midden-Oosten werden meer drankjes van het Nederlandse concern gedronken. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.

5 minuten geleden
Meer vakantiewoningen te koop door fiscale druk en zwakkere vraag

UTRECHT (ANP) - Meer dan 2700 vakantiewoningen in Nederland werden vorig jaar via een NVM-makelaar in de verkoop gezet, het hoogste aantal in vijftien jaar. "De markt wordt sterk beïnvloed door wijzigingen in box 3, hogere btw op verhuur en stijgende lasten. Vooral beleggers haken vaker af, terwijl particuliere kopers kritischer worden", staat in een rapport van makelaarsorganisatie NVM.

7 minuten geleden
Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van grote AI-vraag

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Het bedrijf uit Duiven behaalde in het eerste kwartaal fors meer omzet dan een jaar eerder en rekent voor het lopende tweede kwartaal op verdere groei.

8 minuten geleden
Gemiddelde pensioenleeftijd stijgt naar 66 jaar en 4 maanden

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.

1 uur geleden
Fors meer volledig elektrische auto's verkocht in EU

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.

1 uur geleden
Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

6 uur geleden
Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

8 uur geleden