Arrestaties na nieuwe rellen in het Verenigd Koninkrijk
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft arrestaties verricht na nieuwe rellen. Het was maandagavond en de daaropvolgende nacht onrustig in onder meer Plymouth en Belfast.
In de stad Plymouth, in het zuidwesten van Engeland, werd de politie aangevallen met onder meer stenen en vuurwerk. Een aantal agenten liep lichte verwondingen op. De politie verrichtte zes aanhoudingen. Ook vond een aanhouding plaats in het Noord-Engelse Darlington. Twee groepen verzamelden zich daar. Er werden bakstenen naar agenten gegooid. Een 18-jarige man zit vast op verdenking van onder meer het aanvallen van een agent.
In de Noord-Ierse hoofdstad Belfast werden stenen en molotovcocktails naar agenten gegooid. Onder meer een politiewagen werd in brand gestoken. Een 15-jarige jongen is opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij de rellen. De politie meldt dat een man ernstig is mishandeld. De zaak wordt behandeld als een haatmisdrijf.
Keir Starmer
In Birmingham kwamen twee groepen bijeen na valse geruchten over een extreemrechts protest. De politie onderzoekt een melding over mishandeling en schade aan een pub en auto's.
De Britse politie heeft bijna vierhonderd mensen opgepakt om de rellen die een week geleden uitbraken. Ze begonnen na een steekpartij in Southport waarbij drie kinderen stierven. De rellen worden aangewakkerd door misinformatie over onder meer de verdachte. Er werd onterecht beweerd dat de 17-jarige jongen een islamitische asielzoeker is. De verdachte, wiens motief nog niet bekend is, is in Wales geboren.
De Britse premier Keir Starmer heeft de politie maandag extra ondersteuning toegezegd bij de aanpak van rellen. Er staan 6000 gespecialiseerde agenten klaar, aldus justitieminister Heidi Alexander dinsdag tegen BBC Radio 4. Ze zei ook dat de regering vijfhonderd extra cellen beschikbaar stelt, zodat er plek is voor iedereen die voor de rellen tot een gevangenisstraf wordt veroordeeld.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
6 uur geleden