
Arnemuidse stadsrechten komen opnieuw aan
ARNEMUIDEN - Het echte document van de Arnemuidse stadsrechten ligt veilig opgeborgen in het Zeeuws Archief. Maar Museum Arnemuiden heeft een mooie replica in bezit. En dit document wordt per boot, met tromgeroffel en een echte bode van de Prins van Oranje naar Arnemuiden gebracht. Dit op zaterdag 30 maart als openingshandeling van de nieuwe thematentoonstelling van Museum Arnemuiden: 'Arnemuiden 450 jaar stad'.In de Raadzaal van 't Stadhuys is een interessante thematentoonstelling ingericht. Wat meteen opvalt als je de zaal betreedt zijn de grote kartonnen afbeeldingen van het jaartal 1574. Daarop kan de bezoeker de geschiedenis van de Arnemuidse stadsrechten zien en lezen. Daarnaast zijn er meerdere voorwerpen uit 1574, zoals onze unieke schilderijen, verschillende wapens en een bijzondere, onlangs gevonden speerpunt uit die tijd. Samen vertellen ze het verhaal van het ontstaan van de stad Arnemuiden.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen en omwonenden die meer informatie hebben over het steekincident aan de Vlasmarkt in Middelburg. Hierbij raakte woensdagmorgen rond 3.00 uur een jongeman gewond. 'Hij is meerdere keren gestoken', laat de politie weten. 'De dader is nog niet gevonden.'
12 uur geledenDOMBURG - De 33e editie van Jazz by the Sea vindt plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 september. Bezoekers genieten onder meer van ruim vijftig gratis toegankelijke optredens in het hart van Domburg. 'Met de samenwerking met filmfestival Film by the Sea hebben we een bijzondere vernieuwing', laat de organisatie weten.
16 uur geledenMIDDELBURG - In Middelburg is woensdagochtend een fietsster in botsing gekomen met een lijnbus. De fietsster liep daarbij verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden gebracht.
17 uur geledenMIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg, op de Vlasmarkt, is woensdag rond 3.00 uur iemand gewond geraakt bij een steekpartij. De dader is nog voortvluchtig.
21 uur geledenMIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.
1 dag geledenMIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
1 dag geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
1 dag geleden