Armenië en Azerbeidzjan verwijten elkaar schending wapenstilstand
BAKOE/JEREVAN (ANP/RTR) - Armenië en Azerbeidzjan verwijten elkaar de wapenstilstand in en rond de omstreden regio Nagorno-Karabach te hebben gebroken. Bij gevechten in de regio zijn in de afgelopen weken vier Azerbeidzjaanse soldaten omgekomen, meldde Bakoe zondag. De Armeense autoriteiten claimen dat zes van hun soldaten gewond zijn geraakt in een Azerbeidzjaanse aanval zondag.
De Azerbeidzjaanse regering stelt dat de schermutselingen, waarbij ook twee soldaten gewond raakten, plaatsvonden in gebied dat onder controle van de Azeri's viel als gevolg van de vredesdeal van 10 november en daarvoor in handen was van etnische Armeniërs. Het ministerie van Defensie in Bakoe stelt dat het vrijdag en zaterdag een operatie uitvoerde om de vijandelijke troepen die verantwoordelijk zijn voor de aanval, te vernietigen of weg te jagen.
Jerevan stelt dat het meerdere pogingen van Azerbeidzjan om het grondgebied van de etnisch Armeense rebellenregering van Nagorno-Karabach binnen te dringen, heeft verijdeld. "De provocaties van Azerbeidzjan zijn vandaag doorgegaan", stelt het Armeense ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring.
De Russische vredesmacht in het conflictgebied heeft geen meldingen gedaan van grootschalige gevechten tussen Armenië en Azerbeidzjan. Wel meldden de Russen dit weekend dat er één schending van de wapenstilstand heeft plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
4 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
5 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
6 uur geleden