Armani verkocht kwart minder in coronajaar
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Modehuis Armani heeft vorig jaar een kwart minder verkocht dan in 2019. Als ook de inkomsten uit producten die door anderen met een licentie onder de naam Armani werden verkocht, dan gaat het om een terugval met een vijfde. Het Italiaanse bedrijf, dat nog altijd in handen is van oprichter Giorgio Armani, mikt erop om in 2022 weer op het niveau van voor de coronacrisis te zitten.
Het herstel is overigens al ingezet. In de eerste helft van dit jaar was de omzet inclusief licentie-inkomsten een derde hoger dan in dezelfde periode in het coronajaar. Dat had het bedrijf te danken aan een scherpe stijging van de vraag in met name China en de Verenigde Staten, al werden er de laatste maanden ook in Europa meer Armani-spullen verkocht.
Het merk, onder meer bekend van zijn mannenpakken, voorziet dan ook een veel beter scenario dan vorig jaar. De eigen verkopen van Armani kwamen toen uit op 1,6 miljard euro. Met licenties erbij bedroeg de omzet 3,3 miljard euro. Dat moet volgend jaar weer respectievelijk ruim 2 miljard euro en ruim 4 miljard euro zijn, liet de 87-jarige Giorgio Armani weten.
Armani viel eerder deze zomer op als kledingleverancier voor de Italiaanse voetbalploeg. De Azzurri werden Europees kampioen door in de finale in Londen Engeland te verslaan na strafschoppen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
7 uur geleden