Arjan en Ilonka zijn ‘Europees Kampioen Vissen’: “We zijn behoorlijk fanatiek”
OUD-VOSSEMEER - Ilonka en Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer konden zich begin oktober wederom kampioen noemen. Ditmaal sleepte zij de prijs Europees kampioen vissen in de wacht. Zowel Ilonka als Arjan werden beiden individueel kampioen en Arjan won ook nog eens de prijs voor de meest gevangen vissen. Tijdens het kampioenschap wat gehouden werd in Sardinië werd het echtpaar ook Europees kampioen in teamverband. Het team wat bestaat uit Arjan en Ilonka Rijnberg, Miranda Koop en Wilco Keur ving de meeste ‘maatse’ vissen. Miranda Koop sleepte de 2de prijs in de wacht van de dames. Wilco Keur werd 13de in het individuele klassement.
Normaal gesproken reist het stel een aantal dagen eerder af naar het land van de wedstrijd. Nu kozen ze ervoor om er een vakantie aan te plakken. Zo konden ze zich in alle rust voorbereiden op de wedstrijd en de wateren verkennen. Ondanks dat was het toch een zware dobber. De weersomstandigheden waren niet bepaald optimaal en het was dan ook lastig vissen.
Vissen in het donker
Bij verkenning van de wateren overdag zag het stel zoveel vissen dat ze er niet van uit gingen dat het een lastige wedstrijd zou worden. “De vissen die we overdag zagen tijdens het snorkelen, die zagen we dus ‘s nachts niet. Ik denk dat het met de warmte te maken had’”, legt Arjan uit. Ilonka vult aan: “We hebben drie avonden gevist, het waren totaal drie wedstrijden. Iedere dag was anders. Sowieso is het al anders vissen in het donker”. De eerste dag won Ilonka al met de meeste vissen. Ze had zowel de meest gevangen vissen van de dames als de heren. Arjan won de overige dagen met de meeste vissen.
Fanatiek
Waar bij Arjan het vissen met de paplepel is in gegoten begon Ilonka pas op haar 19de met vissen. Tot die tijd deed Ilonka aan judo op hoog niveau. Toen dat vanwege haar werk niet meer lukte ging ze al snel mee met Arjan. “De allereerste keer dat ik meedeed aan de selecties voor wedstrijden in het buitenland, plaatste ik mijzelf voor het wereldkampioenschap. Ik vond het gelijk leuk. Ik ben ook altijd heel fanatiek in alles. Ik doe iets goed of ik doe het niet”, legt Ilonka uit. Arjan vult aan: “Voor mij is het mooi want als je dit spelletje alleen moet doen dan mag je niet ieder weekend weg. We hebben jaren gehad dan was ik gewoon ieder weekend twee dagen weg, lekker vissen”.
Wedstrijden
In de wereld van het vissen schuilen geen geheimen meer voor het echtpaar en zij weten dan ook precies welke hengel en wanneer wat voor soort aas er gebruikt dient te worden. Inmiddels heeft het paar aan honderden wedstrijden in zowel binnen- als buitenland meegedaan en niet onverdienstelijk. Hun prijzenkast puilt inmiddels uit. Volgend jaar zullen zij vanaf 10 mei hun titel in eigen land verdedigen. Het Europees Kampioenschap wordt dan vanaf 10 mei in Noordwijk gehouden. Ver te reizen voor het volgende Europees kampioenschap hoeven ze dan ook niet.[n]
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Leon de Witte ruilt de geel-zwarten in voor het groen-wit. De huidige hoofdtrainer van Tholense Boys gaat aan het einde van het seizoen aan de slag bij WHS. Daar heeft hij een contract voor twee jaar getekend.
1 uur geledenTHOLEN - Het kabinet wil vanaf 2027 een helmplicht voor minderjarigen op e-bikes en fatbikes. Hoe denken jongeren hierover? De gemeente Tholen begrijpt het voornemen, maar de jeugd zit hier niet op te wachten.
18 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.
21 uur geledenPOORTVLIET - De brandweer was maandag uitgerukt naar Poortvliet nadat iemand een schaap op zijn rug had gezien. Helaas kwam hulp te laat voor het dier. Volgens de Dierenbescherming is een schaap op zijn rug een levensbedreigende situatie en kun je het dier in nood ook zelf helpen.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.
2 dagen geledenHALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
2 dagen geleden