
Arja Boogaard: een vrouw met een missie
MIDDELBURG - Een school waar leerlingen met messen rondlopen en waar vaak gevochten wordt. Helaas heeft het Toorop Talent College CSW in Middelburg bij velen een niet al te beste reputatie. Die slechte naam klopt niet en is eigenlijk ronduit oneerlijk tegenover de leerlingen, zegt docent Arja Boogaard. “Natuurlijk gebeuren hier, net als op andere scholen, dingen die we liever niet zouden zien. Maar het is zeker geen onveilige school.” In gesprek met een vrouw met een missie.
Wat probeert de school te doen aan het negatieve beeld dat bestaat?
Arja Boogaard, docent Engels, Levensvaardigheden, leerlingbegeleider én Coördinator Sociale Veiligheid. “We horen helaas regelmatig slechte dingen over onze school terug. Natuurlijk gebeuren hier, net als op andere scholen, dingen die we liever niet zouden zien. Er is weleens een vechtpartij en natuurlijk zijn er soms leerlingen die zich misdragen. We willen leerlingen bewust maken van het feit dat zij ambassadeurs zijn van de school. Dat betekent dat wanneer jij je als leerling slecht gedraagt binnen of buiten de school, de school een slechte naam krijgt en jij dus eigenlijk ook. Een voorbeeld daarvan is de Jumbo tegenover de school. Daar ging het niet goed als onze leerlingen in de winkel kwamen. Sommige leerlingen waren druk, gedroegen zich niet goed. Naar aanleiding van die klachten ben ik in gesprek gegaan met de manager van de winkel. Na ons gesprek hebben we nog een keer gepraat, nu met een aantal leerlingen erbij. Naar aanleiding van dat gesprek zijn er nieuwe afspraken gemaakt en nu gaat het een stuk beter. Ik ga regelmatig langs bij de Jumbo om te informeren hoe het gaat. Het blijken een paar leerlingen te zijn die het verpesten voor de rest. En zo krijgen onze leerlingen ten onrechte allemaal een slechte naam. Dat beeld wil ik graag veranderen.”
Hoe krijg je zo’n gedragsverandering voor elkaar?
“Door leerlingen te leren dat keuzes gevolgen hebben. Besluit jij om mee te gaan en rotzooi te trappen of zeg je nee? En als je meegaat, wat zijn dan de gevolgen? En die gevolgen, kun je die ook accepteren? Maar het gaat ook om ogenschijnlijk simpele dingen. Dat je elkaar begroet en dat je de caissière een fijne dag wenst als je afrekent bijvoorbeeld. Bij de lessen Levensvaardigheden geef ik ze in de eerste klas mee hoe je met elkaar en met social media omgaat. In die lessen zit eigenlijk het hele leven. In de tweede klas herhaal ik deze basisvaardigheden en gaan we verder in op het maken van keuzes. Door deze lessen Levensvaardigheden blijven we in gesprek en laten we de leerlingen zien dat we ze serieus nemen. Als de leerlingen zich goed en prettig voelen gaat het leren ook goed.’’,,Het is belangrijk dat we laten merken aan de leerlingen dat we ze horen, zien en aanspreken op hun gedrag. En heb ik het niet alleen over de leerlingen, wij als volwassenen moeten dat net zo goed doen. Dat vind ik ook nog weleens lastig hoor, maar moeten we natuurlijk zelf het goede voorbeeld geven. De leerlingen handvatten geven waarmee ze hun eigen standpunten kunnen gaan bepalen. Samen met de andere collega’s van CSW Toorop probeer ik ze daar bij op weg te helpen.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
9 uur geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
12 uur geledenMIDDELBURG- Het KNMI heeft voor maandagmiddag code geel afgekondigd voor de zuidwestelijke kustgebieden. Er kunnen daar dan zware windstoten voorkomen. Er zijn windstoten mogelijk van 80 km/uur. Ze komen uit een zuidwestelijke richting.
1 dag geledenMIDDELBURG - In deze Week van de Rechtsstaat, die nog tot dinsdag duurt, is er landelijk aandacht voor verschillende initiatieven op het gebied van toegang tot het recht. Samen Recht Vinden organiseert op Walcheren en in Zeeuws-Vlaanderen extra spreekuren om aandacht te vragen voor het anders om gaan met conflicten.
1 dag geledenMIDDELBURG - Bezoekers konden zaterdag genieten van allerlei verschillende typen oude auto's tijdens de 25e oldtimerdag.
1 dag geledenMIDDELBURG - De gemeentesecretaris van de gemeente Middelburg is geschorst vanwege een 'onoverbrugbaar verschil van inzicht'. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op vragen van de VVD-fractie in de Middelburgse gemeenteraad. 'Van een integriteitskwestie is nadrukkelijk geen sprake.'
3 dagen geledenVLISSINGEN/DOMBURG - De NPO-documentaire Swingtij: Blue Notes Higher Grounds van de Zeeuwse filmmaker Erik de Bruyn, die in april te zien was op televisie bij MAX, heeft op het Europe Film Festival in Barcelona de Best Music Film Award gewonnen. Binnenkort is de film te zien bij Film by the Sea in Vlissingen en Jazz by the Sea in Domburg.
3 dagen geleden