Argentinië verliest kwalificatieduel WK voetbal bij Colombia
BARRANQUILLA (ANP) - Argentinië heeft in een kwalificatieduel voor het WK voetbal van 2026 verloren van Colombia. De regerend wereldkampioen ging in Barranquilla met 2-1 onderuit. Daarmee is Colombia de enige nog ongeslagen ploeg in de Zuid-Amerikaanse poule. Argentinië blijft koploper met 18 punten uit acht duels.
Yerson Mosquera zorgde in de 25e minuut voor de 1-0 voor het thuisland, op aangeven van voormalig Real Madrid-middenvelder James Rodríguez. Nicolás González maakte kort na rust gelijk. Rodríguez besliste het duel in de 60e minuut vanaf de strafschopstip na een overtreding van Nicolás Otamendi op Daniel Muñoz.
Bij Argentinië ontbrak Lionel Messi die nog herstelt van een tijdens de Copa América opgelopen enkelblessure.
Gebrek aan zelfvertrouwen
Ook Brazilië verloor. Paraguay versloeg de Brazilianen in Asunción met 1-0 door een vroeg doelpunt van Diego Gómez. Het was al de vierde nederlaag voor de ploeg, die aantrad zonder sterspeler Neymar. Brazilië staat slechts vijfde in de groep van tien landen waarvan de eerste zes zich rechtstreeks plaatsen. De nummer 7 is veroordeeld tot een play-off.
"Het ontbreekt ons momenteel aan zelfvertrouwen", zei verdediger Marquinhos. "We doen ons best, maar we missen automatismen." Ondanks het ontbreken van Neymar kon Brazilië met Vinicius Júnior, Rodrygo en Endrick nog altijd een meer dan bovengemiddelde aanval opstellen. Venezuela en Uruguay speelden gelijk: 0-0.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.
3 uur geleden