Argentinië stapje dichter bij WK na zege in Uruguay
MONTEVIDEO (ANP) - Argentinië is weer een stapje dichter bij kwalificatie voor het WK voetbal gekomen. De Argentijnen wonnen in Montevideo de uitwedstrijd tegen Uruguay met 1-0 dankzij een fraaie treffer van Ángel Di María.
In de zevende minuut kreeg Di María de bal in het strafschopgebied aangespeeld door Paulo Dybala en hij krulde de bal met links in de verre hoek.
Bij de Argentijnen deed Lionel Messi alleen het laatste kwartier mee. Hij viel in voor Giovani Lo Celso. Messi (34) miste door zijn fysieke ongemakken de laatste twee duels van zijn club Paris SG. Bondscoach Lionel Scaloni nam hem echter zonder voorbehoud op in zijn selectie voor de komende WK-kwalificatieduels met Uruguay en Brazilië. Dat leidde tot enige ergernis bij PSG-directeur Leonardo. Hij was onder meer van mening dat Messi de laatste tijd iets te veel verplichtingen had bij het nationale team en wellicht daardoor een beetje overbelast en geblesseerd was.
28 punten
Ajacieden Lisandro Martínez en Nicolás Tagliafico kregen geen speeltijd bij Argentinië. Luis Suárez deed bij de thuisploeg de hele wedstrijd mee, maar hij wist zijn ploeg niet aan een resultaat te helpen.
Argentinië heeft na twaalf duels 28 punten, 6 minder dan het al gekwalificeerde Brazilië. Beide landen komen nog zes keer in actie. Uruguay, dat al voor de vijfde keer verloor, staat er minder goed voor en heeft pas 16 punten.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
11 uur geleden