Archeologen vinden nog twee slachtoffers Pompeï
ROME (ANP/RTR) - Archeologen hebben in Pompeï de skeletten van nog eens twee slachtoffers gevonden. De oude Italiaanse stad werd bijna 2000 jaar geleden getroffen door een uitbarsting van de vulkaan Vesuvius.
Een vrouw en een man zijn gevonden in een kleine, geïmproviseerde slaapkamer in een woning die op het moment van de uitbarsting werd verbouwd. De vrouw lag op bed met sieraden en gouden, zilveren en bronzen munten. De man lag aan het uiteinde van het bed.
Onderzoekers denken dat de slachtoffers hun toevlucht hadden gezocht in het kleine kamertje. Ze kwamen vast te zitten door stenen die voor de deur neerkwamen en werden daarna bedolven door lava.
Pompeï was ooit een florerende stad met ongeveer 13.000 inwoners. De stad en omgeving werden in 79 na Christus bedolven onder vulkanische as. Door de uitbarsting van de Vesuvius vielen circa 3000 doden. Door de as zijn veel gebouwen en slachtoffers goed bewaard gebleven. Pompeï werd in de zestiende eeuw teruggevonden. Archeologen doen er nog altijd nieuwe vondsten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
34 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
4 uur geleden