Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal ziet aantrekkende vraag naar staal in 2021

ArcelorMittal ziet aantrekkende vraag naar staal in 2021

LUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal, 's werelds grootste staalproducent, verwacht dat de wereldwijde vraag naar staal dit jaar weer zal gaan aantrekken, nu de economie aan het herstellen is van de coronacrisis. Dat meldt het in Amsterdam genoteerde bedrijf in de cijfers over het vierde kwartaal en afgelopen jaar. Daarnaast vindt er een wisseling in de top plaats, waarbij topman Lakshmi Mittal het stokje overdraagt aan zijn zoon Aditya. Die was eerder financieel directeur van ArcelorMittal.

Het concern rekent voor dit jaar een groei van de staalvraag met 4,5 procent tot 5,5 procent, na een krimp vorig jaar als gevolg van de crisis. ArcelorMittal zag de omzet vorig jaar met bijna een kwart dalen tot 53,3 miljard dollar, terwijl de verschepingen van staal met meer dan 18 procent afnamen tot 69,1 miljoen ton. Er werd een nettoverlies geleden van 733 miljoen dollar. Wel wist het staalbedrijf de schuld verder te verlagen.

Om de crisis het hoofd te bieden zette ArcelorMittal het mes in de kosten en werd ook de productie verlaagd. De AEX-onderneming kondigde aan nog eens 1 miljard dollar aan extra kosten te willen gaan besparen, door permanente sluiting van fabrieken en het schrappen van kantoorbanen. Daarnaast wordt nog eens voor 650 miljoen dollar aan eigen aandelen ingekocht en wordt het dividend hervat.

Topman Lakshmi Mittal zei in een toelichting dat 2020 enorm uitdagend was vanwege de coronapandemie, met een grote impact op de staalindustrie. Hij gaat nu de functie van voorzitter (chairman) uitvoeren bij ArcelorMittal, terwijl Aditya de topman wordt. De 70-jarige Lakshmi Mittal stond met de bouw van een staalfabriek in Indonesië in 1976 aan de wieg van het grootste staalbedrijf ter wereld.

Meer uit Financieel

AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

20 minuten geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

1 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

1 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

19 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

21 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

1 dag geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden