Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal trekt zich definitief terug uit Italiaanse fabriek

ArcelorMittal trekt zich definitief terug uit Italiaanse fabriek

ROME (ANP) - De Italiaanse overheid neemt de controle over een grote staalfabriek in het zuiden van het land over van grootaandeelhouder ArcelorMittal. Het staalconcern trekt zich definitief terug uit de fabriek in Taranto, die sinds 2018 eigendom was van ArcelorMittal. Na mislukte onderhandelingen over extra investeringen heeft de fabriek een vorm van uitstel van betaling aangevraagd.

Door de overheid aangestelde bewindvoerders gaan nu op zoek naar een nieuwe investeerder voor de grootste staalfabriek van het land. De regering van premier Giorgia Meloni zegt de fabriek te helpen met een vijfjarige lening van 320 miljoen euro.

In een toelichting op het afscheid van de Italiaanse fabriek beklaagt ArcelorMittal zich erover dat het concern veel meer heeft geïnvesteerd dan de Italiaanse staat, die medeaandeelhouder was. Volgens ArcelorMittal ging het om 2 miljard euro, waarvan 800 miljoen euro was bedoeld voor de sanering van de sterk vervuilde omgeving.

De verhouding tussen het aan de Amsterdamse beurs genoteerde staalconcern en de Italiaanse overheid was al tijden gespannen. Zo hief Rome in 2019 tijdelijk de immuniteit op die ArcelorMittal kreeg tegen strafzaken over de milieuvervuiling en gezondheidsschade die de fabriek heeft veroorzaakt. Die juridische bescherming was voor ArcelorMittal een belangrijke voorwaarde om te investeren in de toen failliete Zuid-Italiaanse fabriek, omdat het bedrijf vreesde op te moeten draaien voor vervuiling door de vorige eigenaar.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

1 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

1 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

4 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

4 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

4 uur geleden
Nederlandse claimzaak tegen Snapchat wordt Europees

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.

5 uur geleden
Armani benoemt eerste creatief directeur van buiten de familie

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.

5 uur geleden