Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ArcelorMittal profiteert van sterke vraag en hoge staalprijzen

ArcelorMittal profiteert van sterke vraag en hoge staalprijzen

LUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal, een van de grootste staalproducenten ter wereld, heeft afgelopen vorig jaar flink geprofiteerd van de sterke vraag naar staal door het economisch herstel van de coronacrisis. Daarbij kon het aan de Amsterdamse AEX-genoteerde concern zijn verkoopprijzen flink verhogen, waardoor de resultaten werden gestuwd.

De omzet steeg naar 76,6 miljard dollar, omgerekend 67 miljard euro. Dat was 53,3 miljard dollar in 2020. De nettowinst sprong omhoog naar 15 miljard dollar. Een jaar eerder werd nog een verlies van 733 miljoen dollar geleden, mede omdat toen fabrieken moesten sluiten vanwege de lockdowns tegen de coronapandemie.

Topman Aditya Mittal spreekt in een toelichting dan ook van een sterk jaar voor ArcelorMittal. Volgens hem zorgde het wereldwijde economische herstel voor een grote staalvraag in alle markten, met zeer hoge winstgevendheid voor de onderneming. ArcelorMittal verscheepte vorig jaar bijna 63 miljoen ton staal.

Het in Luxemburg gevestigde bedrijf rekent voor dit jaar opnieuw op goede prestaties. De wereldwijde staalvraag neemt naar verwachting met 2,5 tot 3 procent toe.

Meer uit Financieel

Gemengd slot Europese beurzen na bekrachtiging handelsdeal EU-VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.

27 minuten geleden
Amerikaanse justitie wil onderzoek instellen naar Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is van plan een onderzoek in te stellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit de raad te verwijderen.

1 uur geleden
Europese autosector verheugd over bevestiging tariefsverlaging

BRUSSEL (ANP) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.

1 uur geleden
VNO-NCW: meer duidelijkheid, maar tarieven blijven pijnlijk

DEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.

1 uur geleden
Industrie blij met duidelijkheid deal VS-EU, wel 'haken en ogen'

ZOETERMEER (ANP) - De technologische industrie in Nederland vindt het goed dat er meer duidelijkheid is nu de Verenigde Staten en de Europese Unie hun handelsakkoord hebben bekrachtigd. Dat heeft een woordvoerder van ondernemersorganisatie FME laten weten. Desondanks blijven er volgens FME "haken en ogen" aan de deal.

2 uur geleden
Walmart na resultaten flink omlaag op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Walmart behoorde donderdag tot de grotere dalers op de beurzen in New York. De winst van 's werelds grootste retailer bleef voor het eerst in jaren onder de verwachtingen van kenners, wat een gestegen omzet overschaduwde. Het Amerikaanse winkelconcern zag de verzekeringsclaims, zijn juridische kosten en herstructureringskosten oplopen.

2 uur geleden
Krant: Noors staatsfonds en APG komen met bod op TenneT Duitsland

DÜSSELDORF (ANP/RTR) - Een consortium met het Noorse staatsfonds en de Nederlandse pensioenbelegger APG is van plan om medio september een bindend bod uit te brengen op een belang in het Duitse deel van netbeheerder TenneT. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Of het meteen om een meerderheidsbelang gaat, is nog onduidelijk.

3 uur geleden