Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbodiensten merken dat ziekteverzuim bij bedrijven afneemt

Arbodiensten merken dat ziekteverzuim bij bedrijven afneemt

SON (ANP) - Het ziekteverzuim bij Nederlandse bedrijven gaat na een maandenlange stijging weer omlaag. Arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare merken dat en spreken van een "kantelpunt". Naast de daling van het aantal ziekmeldingen door corona, is volgens hen nu ook griep op z’n retour.

In maart was er in Nederland nog sprake van een recordaantal verzuimmeldingen. Voor elke 100 werkenden telden de arbodiensten toen 11 verzuimmeldingen. In april is dit bijna gehalveerd naar 6 verzuimmeldingen voor elke 100 werknemers.

Volgens ArboNed en HumanCapitalCare is de daling zichtbaar in alle sectoren, zowel in de grootzakelijke markt als in het midden- en kleinbedrijf (mkb). Maar met een verzuimcijfer van 4,8 procent zitten we nog altijd boven het niveau van voor de coronapandemie. In 2019 bedroeg dit cijfer bijvoorbeeld nog 4,3 procent.

Griepgolf

"Dat komt voor een deel nog door de griepgolf begin april", verklaart Jurriaan Penders, directeur medische zaken bij HumanCapitalCare. Ook is er volgens hem een kleine groep medewerkers die langdurig is uitgevallen door Long-Covid.

"De zorgen om verzuim door corona en griep lijken af te nemen. Maar het verzuim blijft hoog in een arbeidsmarkt die krapper wordt. Dat levert extra zorgen op bij werkgevers over toenemende werkdruk en inzetbaarheid van werknemers", concludeert Penders.

De arbodiensten, die beide onderdeel zijn van de HumanTotalCare-groep en gezamenlijk werkzaam voor ruim 63.000 werkgevers, raden bedrijven aan om waar mogelijk thuiswerken te blijven stimuleren. "Kijk kritisch naar het werk dat echt nu moet en stel uit wat kan om onnodige psychische en fysieke overbelasting te voorkomen."

Meer uit Financieel

Zorgen over escalatie Iranoorlog zetten beurzen flink lager

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).

17 minuten geleden
Transavia onderzoekt vlucht met passagiers in cockpit

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia stelt een onderzoek in naar gebeurtenissen rond een vlucht vorige maand omdat enkele passagiers tijdens de vlucht in de cockpit zaten. Het gaat om een vlucht op 21 februari van het Egyptische Hurghada naar Schiphol die overboekt was. Dat bevestigt een woordvoerster van Transavia na berichtgeving door RTL Nieuws.

1 uur geleden
Landen moeten niet overdrijven met energiesteun, vindt Lagarde

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Eurolanden moeten niet overdrijven met het helpen van burgers om de stijging van de energieprijzen het hoofd te bieden. Met die waarschuwing is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag gekomen na het nieuwe ECB-rentebesluit. "Elke budgettaire reactie op de energieprijsschok moet tijdelijk, gericht en op maat zijn", stelde de Française.

1 uur geleden
Kabinet krijgt signalen dat VS zich houden aan afspraken met EU

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt vanuit de Verenigde Staten en de Europese Commissie "geruststellende signalen" dat de Amerikaanse regering zich zal houden aan de handelsafspraken die zij met de EU heeft gemaakt. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) donderdag in de Kamer.

1 uur geleden
Rekenkamer kraakt resultaten EU-innovatiefonds voor verduurzaming

LUXEMBURG (ANP) - Het Innovatiefonds van de Europese Unie levert veel minder resultaat op dan verwacht op het gebied van verduurzaming en innovatie. Het miljardenfonds werd in 2020 opgericht voor financiële steun aan projecten waarbij nieuwe technologieën de uitstoot van broeikasgassen moeten verlagen. Maar het gebruik van dat geld komt amper op gang, meldt de Europese Rekenkamer (ERK) na een analyse.

1 uur geleden
Lagarde: eurozone is ondanks oorlog goed gepositioneerd

FRANKFURT (ANP/RTR) - De eurozone is ondanks de oorlog in het Midden-Oosten en de gestegen energieprijzen "goed gepositioneerd" om de bijbehorende onzekerheid aan te kunnen. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toelichting op het besluit eerder donderdag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.

1 uur geleden
17 procent lng-exportcapaciteit Qatar uitgeschakeld, zegt topman

DOHA (ANP) - De recente Iraanse aanvallen op gasinstallaties in Qatar hebben 17 procent van de exportcapaciteit van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Qatar uitgeschakeld. Die inschatting heeft de topman van het Qatarese staatsgasbedrijf donderdag gemaakt tegenover persbureau Reuters.

2 uur geleden