Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbiter Kamphuis blijft achter rode kaart voor Tagliafico staan

Arbiter Kamphuis blijft achter rode kaart voor Tagliafico staan

ROTTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Jochem Kamphuis staat nog steeds achter zijn beslissing om linksback Nicolás Tagliafico van Ajax een rode kaart te geven in het uitduel met Sparta Rotterdam. Dat vertelde hij na de zege van de bezoekers uit Amsterdam (0-1) voor de camera van FOX Sports.

Tagliafico kreeg in de 28e minuut een rode kaart omdat hij na een sliding de bal per ongeluk op een arm kreeg. Volgens Kamphuis ontnam de Argentijn zijn tegenstander Mohamed Rayhi een kans om te scoren. "Ik zag een lange bal, waarbij Tagliafico en Rayhi in een duel terechtkwamen", zei de arbiter. "Tagliafico maakte hands en ontnam Rayhi een scoringskans."

Kamphuis benadrukte dat het voor hem geen verschil maakt dat Tagliafico de bal per ongeluk op een arm kreeg. "Het gaat erom of de handsbal strafbaar is. Of het nou bewust of onbewust is, de arm was duidelijk uit het lichaam. Dus dat is strafbaar", zei hij.

Ajax-verdediger Perr Schuurs leek ook nog dicht in de buurt te staan van Rayhi en Tagliafico. "Maar hij staat er echt nog wel een paar meter achter", oordeelde Kamphuis. "Het leek alsof hij heel dichtbij was, maar op volle snelheid was hij er nooit op tijd bijgekomen. Tagliafico zette een tackle in, miste de bal en maakte hands."

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

4 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

13 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

13 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

13 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

13 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

16 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

16 uur geleden