Arbiter Kamphuis blijft achter rode kaart voor Tagliafico staan
ROTTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Jochem Kamphuis staat nog steeds achter zijn beslissing om linksback Nicolás Tagliafico van Ajax een rode kaart te geven in het uitduel met Sparta Rotterdam. Dat vertelde hij na de zege van de bezoekers uit Amsterdam (0-1) voor de camera van FOX Sports.
Tagliafico kreeg in de 28e minuut een rode kaart omdat hij na een sliding de bal per ongeluk op een arm kreeg. Volgens Kamphuis ontnam de Argentijn zijn tegenstander Mohamed Rayhi een kans om te scoren. "Ik zag een lange bal, waarbij Tagliafico en Rayhi in een duel terechtkwamen", zei de arbiter. "Tagliafico maakte hands en ontnam Rayhi een scoringskans."
Kamphuis benadrukte dat het voor hem geen verschil maakt dat Tagliafico de bal per ongeluk op een arm kreeg. "Het gaat erom of de handsbal strafbaar is. Of het nou bewust of onbewust is, de arm was duidelijk uit het lichaam. Dus dat is strafbaar", zei hij.
Ajax-verdediger Perr Schuurs leek ook nog dicht in de buurt te staan van Rayhi en Tagliafico. "Maar hij staat er echt nog wel een paar meter achter", oordeelde Kamphuis. "Het leek alsof hij heel dichtbij was, maar op volle snelheid was hij er nooit op tijd bijgekomen. Tagliafico zette een tackle in, miste de bal en maakte hands."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
50 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
11 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
12 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
13 uur geleden