Arbiter Kamphuis blijft achter rode kaart voor Tagliafico staan
ROTTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Jochem Kamphuis staat nog steeds achter zijn beslissing om linksback Nicolás Tagliafico van Ajax een rode kaart te geven in het uitduel met Sparta Rotterdam. Dat vertelde hij na de zege van de bezoekers uit Amsterdam (0-1) voor de camera van FOX Sports.
Tagliafico kreeg in de 28e minuut een rode kaart omdat hij na een sliding de bal per ongeluk op een arm kreeg. Volgens Kamphuis ontnam de Argentijn zijn tegenstander Mohamed Rayhi een kans om te scoren. "Ik zag een lange bal, waarbij Tagliafico en Rayhi in een duel terechtkwamen", zei de arbiter. "Tagliafico maakte hands en ontnam Rayhi een scoringskans."
Kamphuis benadrukte dat het voor hem geen verschil maakt dat Tagliafico de bal per ongeluk op een arm kreeg. "Het gaat erom of de handsbal strafbaar is. Of het nou bewust of onbewust is, de arm was duidelijk uit het lichaam. Dus dat is strafbaar", zei hij.
Ajax-verdediger Perr Schuurs leek ook nog dicht in de buurt te staan van Rayhi en Tagliafico. "Maar hij staat er echt nog wel een paar meter achter", oordeelde Kamphuis. "Het leek alsof hij heel dichtbij was, maar op volle snelheid was hij er nooit op tijd bijgekomen. Tagliafico zette een tackle in, miste de bal en maakte hands."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
13 minuten geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
39 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft per direct afscheid genomen van trainer Melvin Boel. De 39-jarige trainer had net zijn eerste seizoen afgemaakt en had nog een contract voor twee seizoenen in Deventer. "Na een intensieve en open evaluatie van het afgelopen seizoen kwamen beide partijen gezamenlijk tot de conclusie dat het beter is om uit elkaar te gaan", meldt de club.
1 uur geleden