'Arbeidsmarkt trekt aan, personeelstekort in zorg wat minder'
DEN HAAG (ANP) - De vraag naar personeel in de zorg lijkt wat af te vlakken. Volgens data van vacaturesite Indeed worden nog altijd veel vacatures geplaatst voor verzorgers in de individuele gezondheidszorg en verpleegkundigen, maar was er in februari wel sprake van een daling ten opzichte van een maand eerder. Verder concludeert Indeed dat de Nederlandse arbeidsmarkt in zijn geheel blijft herstellen.
Het is voor het eerst in maanden dat de vraag naar zorgpersoneel daalt, aldus de vacaturesite. Maar daarmee is het personeelstekort in bijvoorbeeld ziekenhuizen of op andere zorglocaties niet opgelost. "De verpleegkunde stond de afgelopen maanden met stip op nummer één qua stijging van de vacaturetrend", zegt Arjan Vissers van Indeed. "Dit is inmiddels niet meer het geval, al ligt het niveau wel 23 procent boven het niveau van een jaar geleden."
Verder merkt Indeed in de cijfers dat het uitvoeren van contactberoepen weer mogelijk is. Zo is de vraag naar kappers met 30 procent gestegen, waarmee het de hardste stijger was. Op jaarbasis ligt de beauty- en wellness-sector nog wel 45 procent achter als het gaat om geplaatste vacatures. Ook de vraag naar personeel in de bouwsector zet verder door.
In de horeca en de reissector is het volgens de site nog altijd zorgelijk, aldus Vissers. "Er wordt zachtjes gesproken over mogelijke versoepelingen voor de horeca aan het einde van de maand. En met de zomermaanden in aantocht en het perspectief dat door de vaccins geboden wordt, hopen wij dat ook de cijfers voor de sector verder significant zullen herstellen."
Indeed is naar eigen zeggen de grootste vacaturesite van Nederland en de rest van de wereld. Het bedrijf helpt werkzoekenden in meer dan zestig landen bij het vinden van werk en heeft miljoenen vacatures.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.
4 uur geleden