Arbeidsinspectie legt politie dwangsom op om problemen met C2000
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft de politie een dwangsom opgelegd om haar niet goed functionerende communicatiesysteem C2000. Volgens een woordvoerder van de inspectie doet de politie te weinig om de problemen op te lossen.
De dwangsom bedraagt 325.000 euro en wordt geïnd als over zestien weken nog steeds niet aan de eisen van de inspectie is voldaan. Het bedrag kan iedere twee maanden oplopen tot een maximum van bijna 1 miljoen euro. In bepaalde gebieden in Nederland kunnen agenten volgens de inspectie niet communiceren met het C2000-systeem. Ook raakte het systeem in grote crisissituaties overbelast.
De politie geeft aan dat de dwangsom bedoeld is om (veiligheids)maatregelen te nemen voor medewerkers zolang het C2000-systeem niet goed werkt, en niet om het verbeteren van het systeem zelf. De politie is teleurgesteld over de opgelegde dwangsom omdat ze vindt dat ze al "volop bezig is met het verbeteren van de opleiding, voorlichting en training over correct gebruik van C2000".
Eventueel bezwaar
Ook is de politie begonnen met het verbeteren van de manier waarop agenten moeten handelen bij risico's. De politie denkt na over een eventueel bezwaar tegen de opgelegde dwangsom. Verder laat ze weten bezig te zijn met onder meer het updaten van 60.000 portofoons en meer dan 10.000 mobilofoons. Die update wordt dit jaar afgerond en zorgt dan voor een beter bereik.
"Het is goed dat de politie nu de urgentie heeft om de zaken op orde te krijgen. Dit had al jaren eerder moeten gebeuren", reageert Ramon Meijerink namens de politievakbonden op het opleggen van de dwangsom. "Dat de inspectie de melding over C2000 serieus neemt, stelt gerust. Politiemensen moeten erop kunnen vertrouwen dat zij door hun werkgever goed worden voorbereid op situaties waarin het systeem niet goed werkt. De werkgever heeft de laatste maanden flinke stappen gezet, maar deze blijken nog onvoldoende."
De inspectie dreigde in juni al met een dwangsom. De politie moest toen per direct maatregelen nemen "om een veilige werkomgeving voor haar medewerkers te creëren" en kreeg een jaar de tijd om het communicatiesysteem zelf structureel te verbeteren. Dat eerste is volgens de inspectie dus onvoldoende gebeurd. Uiterlijk op 8 juni 2025 moeten onder meer de techniek en het bereik van C2000 zijn verbeterd.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
8 uur geleden