Arbeidsinspectie legt politie dwangsom op om problemen met C2000
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft de politie een dwangsom opgelegd om haar niet goed functionerende communicatiesysteem C2000. Volgens een woordvoerder van de inspectie doet de politie te weinig om de problemen op te lossen.
De dwangsom bedraagt 325.000 euro en wordt geïnd als over zestien weken nog steeds niet aan de eisen van de inspectie is voldaan. Het bedrag kan iedere twee maanden oplopen tot een maximum van bijna 1 miljoen euro. In bepaalde gebieden in Nederland kunnen agenten volgens de inspectie niet communiceren met het C2000-systeem. Ook raakte het systeem in grote crisissituaties overbelast.
De politie geeft aan dat de dwangsom bedoeld is om (veiligheids)maatregelen te nemen voor medewerkers zolang het C2000-systeem niet goed werkt, en niet om het verbeteren van het systeem zelf. De politie is teleurgesteld over de opgelegde dwangsom omdat ze vindt dat ze al "volop bezig is met het verbeteren van de opleiding, voorlichting en training over correct gebruik van C2000".
Eventueel bezwaar
Ook is de politie begonnen met het verbeteren van de manier waarop agenten moeten handelen bij risico's. De politie denkt na over een eventueel bezwaar tegen de opgelegde dwangsom. Verder laat ze weten bezig te zijn met onder meer het updaten van 60.000 portofoons en meer dan 10.000 mobilofoons. Die update wordt dit jaar afgerond en zorgt dan voor een beter bereik.
"Het is goed dat de politie nu de urgentie heeft om de zaken op orde te krijgen. Dit had al jaren eerder moeten gebeuren", reageert Ramon Meijerink namens de politievakbonden op het opleggen van de dwangsom. "Dat de inspectie de melding over C2000 serieus neemt, stelt gerust. Politiemensen moeten erop kunnen vertrouwen dat zij door hun werkgever goed worden voorbereid op situaties waarin het systeem niet goed werkt. De werkgever heeft de laatste maanden flinke stappen gezet, maar deze blijken nog onvoldoende."
De inspectie dreigde in juni al met een dwangsom. De politie moest toen per direct maatregelen nemen "om een veilige werkomgeving voor haar medewerkers te creëren" en kreeg een jaar de tijd om het communicatiesysteem zelf structureel te verbeteren. Dat eerste is volgens de inspectie dus onvoldoende gebeurd. Uiterlijk op 8 juni 2025 moeten onder meer de techniek en het bereik van C2000 zijn verbeterd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
3 uur geleden