Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbeidsinspectie legt politie dwangsom op om problemen met C2000

Arbeidsinspectie legt politie dwangsom op om problemen met C2000

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft de politie een dwangsom opgelegd om haar niet goed functionerende communicatiesysteem C2000. Volgens een woordvoerder van de inspectie doet de politie te weinig om de problemen op te lossen.

De dwangsom bedraagt 325.000 euro en wordt geïnd als over zestien weken nog steeds niet aan de eisen van de inspectie is voldaan. Het bedrag kan iedere twee maanden oplopen tot een maximum van bijna 1 miljoen euro. In bepaalde gebieden in Nederland kunnen agenten volgens de inspectie niet communiceren met het C2000-systeem. Ook raakte het systeem in grote crisissituaties overbelast.

De politie geeft aan dat de dwangsom bedoeld is om (veiligheids)maatregelen te nemen voor medewerkers zolang het C2000-systeem niet goed werkt, en niet om het verbeteren van het systeem zelf. De politie is teleurgesteld over de opgelegde dwangsom omdat ze vindt dat ze al "volop bezig is met het verbeteren van de opleiding, voorlichting en training over correct gebruik van C2000".

Eventueel bezwaar

Ook is de politie begonnen met het verbeteren van de manier waarop agenten moeten handelen bij risico's. De politie denkt na over een eventueel bezwaar tegen de opgelegde dwangsom. Verder laat ze weten bezig te zijn met onder meer het updaten van 60.000 portofoons en meer dan 10.000 mobilofoons. Die update wordt dit jaar afgerond en zorgt dan voor een beter bereik.

"Het is goed dat de politie nu de urgentie heeft om de zaken op orde te krijgen. Dit had al jaren eerder moeten gebeuren", reageert Ramon Meijerink namens de politievakbonden op het opleggen van de dwangsom. "Dat de inspectie de melding over C2000 serieus neemt, stelt gerust. Politiemensen moeten erop kunnen vertrouwen dat zij door hun werkgever goed worden voorbereid op situaties waarin het systeem niet goed werkt. De werkgever heeft de laatste maanden flinke stappen gezet, maar deze blijken nog onvoldoende."

De inspectie dreigde in juni al met een dwangsom. De politie moest toen per direct maatregelen nemen "om een veilige werkomgeving voor haar medewerkers te creëren" en kreeg een jaar de tijd om het communicatiesysteem zelf structureel te verbeteren. Dat eerste is volgens de inspectie dus onvoldoende gebeurd. Uiterlijk op 8 juni 2025 moeten onder meer de techniek en het bereik van C2000 zijn verbeterd.

Meer uit Binnenland

IJsbaan Winterswijk ook zondag open

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk gaat ook zondagochtend open. Zaterdag had de baan de primeur van de eerste keer schaatsen op natuurijs deze herfst.

1 uur geleden
Code geel in bijna hele land: plaatselijke gladheid door sneeuw

DE BILT (ANP) - Afgezien van de provincies Limburg en Zeeland geldt zondag in heel het land ergens gedurende de dag code geel door gladheid. In het zuidwesten en westen is het nu al plaatselijk glad door sneeuwval. De sneeuw en gladheid breiden zich de komende uren oostwaarts uit. Daardoor is het uiteindelijk in heel de westelijke helft van het land, met uitzondering van Zeeland, plaatselijk glad in de ochtend. Die gladheid verdwijnt pas halverwege de ochtend, meldt het KNMI.

2 uur geleden
KNRM haalt recordbedrag op bij jaarlijks benefietgala

NOORDWIJK (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) heeft tijdens haar jaarlijkse benefietgala in Noordwijk 1.848.000 euro opgehaald. Dat is ruim 30.000 euro meer dan vorig jaar en daarmee een nieuw recordbedrag. Het was de negentiende keer dat het benefietgala werd georganiseerd. Er schoven 650 gasten aan.

8 uur geleden
Even tot hier plaatst panelen terug naast begraafplaats Margraten

Het televisieprogramma Even tot hier heeft naast de Amerikaanse militaire begraafplaats Margraten de twee panelen teruggeplaatst die eerder deze maand door de Amerikaanse beheerder werden verwijderd. De panelen belichten de rol van 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog. Ook maakten presentatoren Niels van der Laan en Jeroen Woe zaterdag aan het einde van hun uitzending bekend dat zij rondom de teruggeplaatste panelen ook een aanvullende "tentoonstelling" laten bouwen.

8 uur geleden
Vliegverkeer Eindhoven stilgelegd na signaleren meerdere drones

DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.

12 uur geleden
Schoof: beperkingen leger Oekraïne raken ook Europese veiligheid

JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."

17 uur geleden
Schrijver Frank van Pamelen winnaar prominenten bij Groot Dictee

DEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.

18 uur geleden