Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbeidsinspectie legt politie dwangsom op om problemen met C2000

Arbeidsinspectie legt politie dwangsom op om problemen met C2000

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft de politie een dwangsom opgelegd om haar niet goed functionerende communicatiesysteem C2000. Volgens een woordvoerder van de inspectie doet de politie te weinig om de problemen op te lossen.

De dwangsom bedraagt 325.000 euro en wordt geïnd als over zestien weken nog steeds niet aan de eisen van de inspectie is voldaan. Het bedrag kan iedere twee maanden oplopen tot een maximum van bijna 1 miljoen euro. In bepaalde gebieden in Nederland kunnen agenten volgens de inspectie niet communiceren met het C2000-systeem. Ook raakte het systeem in grote crisissituaties overbelast.

De politie geeft aan dat de dwangsom bedoeld is om (veiligheids)maatregelen te nemen voor medewerkers zolang het C2000-systeem niet goed werkt, en niet om het verbeteren van het systeem zelf. De politie is teleurgesteld over de opgelegde dwangsom omdat ze vindt dat ze al "volop bezig is met het verbeteren van de opleiding, voorlichting en training over correct gebruik van C2000".

Eventueel bezwaar

Ook is de politie begonnen met het verbeteren van de manier waarop agenten moeten handelen bij risico's. De politie denkt na over een eventueel bezwaar tegen de opgelegde dwangsom. Verder laat ze weten bezig te zijn met onder meer het updaten van 60.000 portofoons en meer dan 10.000 mobilofoons. Die update wordt dit jaar afgerond en zorgt dan voor een beter bereik.

"Het is goed dat de politie nu de urgentie heeft om de zaken op orde te krijgen. Dit had al jaren eerder moeten gebeuren", reageert Ramon Meijerink namens de politievakbonden op het opleggen van de dwangsom. "Dat de inspectie de melding over C2000 serieus neemt, stelt gerust. Politiemensen moeten erop kunnen vertrouwen dat zij door hun werkgever goed worden voorbereid op situaties waarin het systeem niet goed werkt. De werkgever heeft de laatste maanden flinke stappen gezet, maar deze blijken nog onvoldoende."

De inspectie dreigde in juni al met een dwangsom. De politie moest toen per direct maatregelen nemen "om een veilige werkomgeving voor haar medewerkers te creëren" en kreeg een jaar de tijd om het communicatiesysteem zelf structureel te verbeteren. Dat eerste is volgens de inspectie dus onvoldoende gebeurd. Uiterlijk op 8 juni 2025 moeten onder meer de techniek en het bereik van C2000 zijn verbeterd.

Meer uit Binnenland

Ex-NCTV'er krijgt 20 maanden cel voor meenemen staatsgeheimen

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.

27 minuten geleden
Premier Jetten ontmoet bezorgde mensen uit Iraanse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.

37 minuten geleden
Inhoudelijke behandeling van strafzaak tegen Raily B. uitgesteld

AMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.

38 minuten geleden
Staatssecretaris overweegt hoger salaris voor gevangenispersoneel

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.

1 uur geleden
ANVR: nog zo'n vijftig gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.

1 uur geleden
Karremans: uitspraak Ring Utrecht slecht nieuws voor woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."

2 uur geleden
AP waarschuwt politieke partijen om gerichte onlineadvertenties

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.

2 uur geleden