Arbeidsinspectie legt politie dwangsom op om problemen met C2000
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft de politie een dwangsom opgelegd om haar niet goed functionerende communicatiesysteem C2000. Volgens een woordvoerder van de inspectie doet de politie te weinig om de problemen op te lossen.
De dwangsom bedraagt 325.000 euro en wordt geïnd als over zestien weken nog steeds niet aan de eisen van de inspectie is voldaan. Het bedrag kan iedere twee maanden oplopen tot een maximum van bijna 1 miljoen euro. In bepaalde gebieden in Nederland kunnen agenten volgens de inspectie niet communiceren met het C2000-systeem. Ook raakte het systeem in grote crisissituaties overbelast.
De politie geeft aan dat de dwangsom bedoeld is om (veiligheids)maatregelen te nemen voor medewerkers zolang het C2000-systeem niet goed werkt, en niet om het verbeteren van het systeem zelf. De politie is teleurgesteld over de opgelegde dwangsom omdat ze vindt dat ze al "volop bezig is met het verbeteren van de opleiding, voorlichting en training over correct gebruik van C2000".
Eventueel bezwaar
Ook is de politie begonnen met het verbeteren van de manier waarop agenten moeten handelen bij risico's. De politie denkt na over een eventueel bezwaar tegen de opgelegde dwangsom. Verder laat ze weten bezig te zijn met onder meer het updaten van 60.000 portofoons en meer dan 10.000 mobilofoons. Die update wordt dit jaar afgerond en zorgt dan voor een beter bereik.
"Het is goed dat de politie nu de urgentie heeft om de zaken op orde te krijgen. Dit had al jaren eerder moeten gebeuren", reageert Ramon Meijerink namens de politievakbonden op het opleggen van de dwangsom. "Dat de inspectie de melding over C2000 serieus neemt, stelt gerust. Politiemensen moeten erop kunnen vertrouwen dat zij door hun werkgever goed worden voorbereid op situaties waarin het systeem niet goed werkt. De werkgever heeft de laatste maanden flinke stappen gezet, maar deze blijken nog onvoldoende."
De inspectie dreigde in juni al met een dwangsom. De politie moest toen per direct maatregelen nemen "om een veilige werkomgeving voor haar medewerkers te creëren" en kreeg een jaar de tijd om het communicatiesysteem zelf structureel te verbeteren. Dat eerste is volgens de inspectie dus onvoldoende gebeurd. Uiterlijk op 8 juni 2025 moeten onder meer de techniek en het bereik van C2000 zijn verbeterd.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
16 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
17 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
17 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
18 uur geleden