Applied Materials stijgt op lager Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook is de branchegenoot van het Nederlandse ASML positief over het huidige kwartaal. Het aandeel werd 1 procent hoger gezet.
De resultaten van Deere vielen minder in de smaak bij beleggers. De fabrikant van landbouwmachines boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, maar verloor toch 4 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef echter terughoudend. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank de rente waarschijnlijk verder zal gaan verhogen om de inflatie te bestrijden, zorgde deze week voor een negatieve stemming op de beurzen. Ook de zorgen over het zwakke economische herstel in China en de aanhoudende problemen in de vastgoedsector van het land hielden de markten in de greep.
Toespraak
Beleggers kijken verder vooral uit naar de toespraak die Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell volgende week zal geven tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole. Mogelijk zal hij dan meer duidelijkheid geven over de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 34.403,2 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4350,14 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1 procent tot 13.178,89 punten. De drie graadmeters gingen in de afgelopen drie dagen ook al omlaag en koersen af op een weekverlies.
Recordverlies
Xpeng zakte 4,2 procent. De Chinese fabrikant van elektrische auto's, die ook een notering heeft in New York, leed afgelopen kwartaal een recordverlies. Cosmeticabedrijf Estée Lauder verloor zo'n 3 procent na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. De kwartaalcijfers van Ross Store werden wel goed ontvangen. De Amerikaanse discountketen won bijna 6 procent.
De euro was 1,0872 dollar waard, tegen 1,0890 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 80,42 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
3 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
4 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
4 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
7 uur geleden