Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple zet opmars op Wall Street voort na miljardeninvestering

Apple zet opmars op Wall Street voort na miljardeninvestering

NEW YORK (ANP) - Apple heeft de opmars op de aandelenbeurzen in New York die woensdag begon voortgezet. Het techconcern gaat nog eens 100 miljard dollar investeren in de Verenigde Staten. Dat bedrag komt bovenop de eerder toegezegde investeringen van 500 miljard dollar van het bedrijf. Apple wil met dat geld onder andere de productie van zijn apparaten naar de VS halen. Het aandeel sloot 3,2 procent hoger na een koerswinst van 5,1 procent op woensdag.

Verder hadden beleggers oog voor de aankondiging dat Rusland en de VS afspraken hebben gemaakt over een ontmoeting tussen Donald Trump en Vladimir Poetin. Het overleg zou binnen enkele dagen plaatsvinden, maar de precieze planning zou nog niet vaststaan. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de ontmoeting leidt tot een mogelijk einde aan de Russische oorlog in Oekraïne.

De algehele stemming op Wall Street was aanvankelijk positief, maar dat sloeg gedurende de handelssessie wat om. De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent lager op 43.968,84 punten en de brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 6340,00 punten. Techgraadmeter Nasdaq steeg wel, met 0,4 procent tot 21.242,70 punten.

Intel daalde 3 procent. Trump wil dat topman Lip-Bu Tan van het chipconcern onmiddellijk opstapt vanwege zijn banden met Chinese bedrijven. Tan zou in honderden Chinese bedrijven hebben geïnvesteerd waarvan sommige banden hebben met het Chinese leger. Tan is de opvolger van de vorig jaar ontslagen topman Pat Gelsinger. Een nieuwe leiderschapswissel zou extra druk kunnen leggen op het bedrijf, dat juist bezig is met een grote reorganisatie.

Eli Lilly kelderde 14,1 procent. Beleggers verwerkten de tegenvallende onderzoeksresultaten van de nieuwe afslankpil van de farmaceut. Patiënten met de hoogste doses verloren iets meer dan 12 procent van hun gewicht, waarbij meer dan 10 procent van de patiënten de behandeling moest staken vanwege bijwerkingen. Wel verhoogde Eli Lilly de winstverwachting voor het hele jaar.

Warner Bros. Discovery zakte 7,3 procent, hoewel het entertainmentconcern het afgelopen kwartaal flink heeft geprofiteerd van enkele bioscoopsuccessen. Zo stuwden onder andere A Minecraft Movie, Sinners en Final Destination: Bloodlines de omzet. Ook was Warner Bros. Discovery weer winstgevend in het tweede kwartaal na een flink verlies een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Trump uit felle kritiek op EU-boete voor socialmediabedrijf X

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.

1 uur geleden
Paramount en Warner omhoog na overnamestrijd, Netflix weer omlaag

NEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.

1 uur geleden
Google moet 20 miljoen euro betalen aan Belgische uitgever Rossel

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.

1 uur geleden
Trump helpt boeren met 12 miljard dollar aan eenmalige betalingen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.

1 uur geleden
Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

5 uur geleden
Trump komt met hulppakket van 12 miljard dollar voor boeren VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.

5 uur geleden
Karremans verwacht geen kerstgroeten rondom Nexperia

BRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.

6 uur geleden