Apple zakt op Wall Street na signaal tegenvallende iPhone-verkoop
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple hoorde dinsdag bij de verliezers op Wall Street. Beleggers reageerden op opmerkingen van de invloedrijke technologieanalist Ming-Chi Kuo. Hij heeft gewaarschuwd dat het bedrijf in 2024 een lagere vraag naar iPhones verwacht.
Het aandeel Apple werd bijna 2 procent lager gezet. Onderzoek van de analist wijst uit dat Apple dit jaar zijn iPhone-leveringen van belangrijke chipbedrijven tot ongeveer 200 miljoen heeft teruggebracht. Dat zou betekenen dat er minder leveringen van de iPhone 15 en de aankomende iPhone 16 te verwachten zijn. Kuo verwacht ook dat de verkopen voor Apple in China verder zullen afnemen. Apple weigerde commentaar te geven.
De algehele stemming op de beurzen in New York was voorzichtig, na de sterke koerswinsten en nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 38.467,31 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 4924,97 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 15.509,90 punten.
Beleggers wachtten vooral op de resultaten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel naar buiten komen. Ook wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten.
UPS werd dik 8 procent lager gezet. De Amerikaanse pakketbezorger kwam met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Daarbij kondigde de onderneming aan 12.000 banen te schrappen. De kwartaalcijfers van General Motors (plus 7,8 procent) vielen wel in de smaak bij beleggers. De autofabrikant boekte meer winst dan verwacht. Ook gaf financieel directeur Paul Jacobson aan dat GM goed gepositioneerd is voor opnieuw een sterk financieel jaar in 2024.
Pfizer leverde bijna 2 procent in. Het farmaceutische concern, bekend van zijn coronavaccin, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse overheid minder doses van Pfizers coronapillen terugstuurde dan verwacht. De omzet viel daarentegen wat tegen.
Ook PayPal wist de aandacht op zich gericht door een aankondiging circa 2500 banen te schrappen. Dat komt neer op bijna een tiende van het personeelsbestand. Het Amerikaanse betalingsbedrijf grijpt in vanwege de toenemende concurrentie en de onder druk staande resultaten bij de onderneming. Beleggers reageerden evenwel lauw en het aandeel ging licht lager de handel uit.
Meer uit Financieel
SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
21 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
1 dag geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 dag geleden