Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple zakt op Wall Street na signaal tegenvallende iPhone-verkoop

Apple zakt op Wall Street na signaal tegenvallende iPhone-verkoop

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple hoorde dinsdag bij de verliezers op Wall Street. Beleggers reageerden op opmerkingen van de invloedrijke technologieanalist Ming-Chi Kuo. Hij heeft gewaarschuwd dat het bedrijf in 2024 een lagere vraag naar iPhones verwacht.

Het aandeel Apple werd bijna 2 procent lager gezet. Onderzoek van de analist wijst uit dat Apple dit jaar zijn iPhone-leveringen van belangrijke chipbedrijven tot ongeveer 200 miljoen heeft teruggebracht. Dat zou betekenen dat er minder leveringen van de iPhone 15 en de aankomende iPhone 16 te verwachten zijn. Kuo verwacht ook dat de verkopen voor Apple in China verder zullen afnemen. Apple weigerde commentaar te geven.

De algehele stemming op de beurzen in New York was voorzichtig, na de sterke koerswinsten en nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 38.467,31 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 4924,97 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 15.509,90 punten.

Beleggers wachtten vooral op de resultaten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel naar buiten komen. Ook wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten.

UPS werd dik 8 procent lager gezet. De Amerikaanse pakketbezorger kwam met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Daarbij kondigde de onderneming aan 12.000 banen te schrappen. De kwartaalcijfers van General Motors (plus 7,8 procent) vielen wel in de smaak bij beleggers. De autofabrikant boekte meer winst dan verwacht. Ook gaf financieel directeur Paul Jacobson aan dat GM goed gepositioneerd is voor opnieuw een sterk financieel jaar in 2024.

Pfizer leverde bijna 2 procent in. Het farmaceutische concern, bekend van zijn coronavaccin, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse overheid minder doses van Pfizers coronapillen terugstuurde dan verwacht. De omzet viel daarentegen wat tegen.

Ook PayPal wist de aandacht op zich gericht door een aankondiging circa 2500 banen te schrappen. Dat komt neer op bijna een tiende van het personeelsbestand. Het Amerikaanse betalingsbedrijf grijpt in vanwege de toenemende concurrentie en de onder druk staande resultaten bij de onderneming. Beleggers reageerden evenwel lauw en het aandeel ging licht lager de handel uit.

Meer uit Financieel

'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 minuut geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

9 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

10 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

10 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

11 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

12 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

13 uur geleden