Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple zakt op Wall Street na signaal tegenvallende iPhone-verkoop

Apple zakt op Wall Street na signaal tegenvallende iPhone-verkoop

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple hoorde dinsdag bij de verliezers op Wall Street. Beleggers reageerden op opmerkingen van de invloedrijke technologieanalist Ming-Chi Kuo. Hij heeft gewaarschuwd dat het bedrijf in 2024 een lagere vraag naar iPhones verwacht.

Het aandeel Apple werd bijna 2 procent lager gezet. Onderzoek van de analist wijst uit dat Apple dit jaar zijn iPhone-leveringen van belangrijke chipbedrijven tot ongeveer 200 miljoen heeft teruggebracht. Dat zou betekenen dat er minder leveringen van de iPhone 15 en de aankomende iPhone 16 te verwachten zijn. Kuo verwacht ook dat de verkopen voor Apple in China verder zullen afnemen. Apple weigerde commentaar te geven.

De algehele stemming op de beurzen in New York was voorzichtig, na de sterke koerswinsten en nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 38.467,31 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 4924,97 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 15.509,90 punten.

Beleggers wachtten vooral op de resultaten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel naar buiten komen. Ook wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten.

UPS werd dik 8 procent lager gezet. De Amerikaanse pakketbezorger kwam met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Daarbij kondigde de onderneming aan 12.000 banen te schrappen. De kwartaalcijfers van General Motors (plus 7,8 procent) vielen wel in de smaak bij beleggers. De autofabrikant boekte meer winst dan verwacht. Ook gaf financieel directeur Paul Jacobson aan dat GM goed gepositioneerd is voor opnieuw een sterk financieel jaar in 2024.

Pfizer leverde bijna 2 procent in. Het farmaceutische concern, bekend van zijn coronavaccin, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse overheid minder doses van Pfizers coronapillen terugstuurde dan verwacht. De omzet viel daarentegen wat tegen.

Ook PayPal wist de aandacht op zich gericht door een aankondiging circa 2500 banen te schrappen. Dat komt neer op bijna een tiende van het personeelsbestand. Het Amerikaanse betalingsbedrijf grijpt in vanwege de toenemende concurrentie en de onder druk staande resultaten bij de onderneming. Beleggers reageerden evenwel lauw en het aandeel ging licht lager de handel uit.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

3 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

4 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

4 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

6 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

7 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

14 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

18 uur geleden