Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple zakt op Wall Street na signaal tegenvallende iPhone-verkoop

Apple zakt op Wall Street na signaal tegenvallende iPhone-verkoop

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple hoorde dinsdag bij de verliezers op Wall Street. Beleggers reageerden op opmerkingen van de invloedrijke technologieanalist Ming-Chi Kuo. Hij heeft gewaarschuwd dat het bedrijf in 2024 een lagere vraag naar iPhones verwacht.

Het aandeel Apple werd bijna 2 procent lager gezet. Onderzoek van de analist wijst uit dat Apple dit jaar zijn iPhone-leveringen van belangrijke chipbedrijven tot ongeveer 200 miljoen heeft teruggebracht. Dat zou betekenen dat er minder leveringen van de iPhone 15 en de aankomende iPhone 16 te verwachten zijn. Kuo verwacht ook dat de verkopen voor Apple in China verder zullen afnemen. Apple weigerde commentaar te geven.

De algehele stemming op de beurzen in New York was voorzichtig, na de sterke koerswinsten en nieuwe recordstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 38.467,31 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 4924,97 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 15.509,90 punten.

Beleggers wachtten vooral op de resultaten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel naar buiten komen. Ook wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente opnieuw onveranderd zal laten.

UPS werd dik 8 procent lager gezet. De Amerikaanse pakketbezorger kwam met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Daarbij kondigde de onderneming aan 12.000 banen te schrappen. De kwartaalcijfers van General Motors (plus 7,8 procent) vielen wel in de smaak bij beleggers. De autofabrikant boekte meer winst dan verwacht. Ook gaf financieel directeur Paul Jacobson aan dat GM goed gepositioneerd is voor opnieuw een sterk financieel jaar in 2024.

Pfizer leverde bijna 2 procent in. Het farmaceutische concern, bekend van zijn coronavaccin, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse overheid minder doses van Pfizers coronapillen terugstuurde dan verwacht. De omzet viel daarentegen wat tegen.

Ook PayPal wist de aandacht op zich gericht door een aankondiging circa 2500 banen te schrappen. Dat komt neer op bijna een tiende van het personeelsbestand. Het Amerikaanse betalingsbedrijf grijpt in vanwege de toenemende concurrentie en de onder druk staande resultaten bij de onderneming. Beleggers reageerden evenwel lauw en het aandeel ging licht lager de handel uit.

Meer uit Financieel

Bloomberg: CVC praat met dsm-firmenich over koop diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.

28 minuten geleden
Verlies voor AEX, ASML levert eerdere winst in en sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.

1 uur geleden
Duitse regering verlaagt groeiverwachting economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.

2 uur geleden
Techaandelen gewild op Wall Street na sterke cijfers ASML

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.

3 uur geleden
Brussel bezorgd over groeiende afhankelijkheid Amerikaans lng

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.

3 uur geleden
Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

4 uur geleden
ASML-bestuurder heeft weinig zorgen over mogelijke AI-zeepbel

VELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.

4 uur geleden