Apple wint op Wall Street na geruchten over nieuwe chip voor Macs
NEW YORK (ANP) - Apple is donderdag flink gestegen op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers verwelkomden het nieuws dat het techconcern uit Cupertino de verkoop van zijn Mac-computers wil opvoeren door deze uit te rusten met nieuwe processoren. Deze M4-chips moeten onder meer toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maken. Het aandeel klom 4,3 procent.
Persbureau Bloomberg meldde over de plannen van Apple op basis van ingewijden. Het concern streeft er volgens hen naar om de nieuwe computers rond de jaarwisseling uit te brengen. In de loop van 2025 moeten meer computers volgen die met de nieuwe processoren zijn uitgerust. De M4 is de vierde generatie processoren van Apple. De M3 werd vorig jaar gelanceerd, maar is qua prestaties niet veel beter dan de M2.
De Dow-Jonesindex bleef vrijwel ongewijzigd op 38.459,08 punten. De brede S&P 500 kreeg er 0,7 procent bij en steeg tot 5199,06 punten. Naast Apple zaten ook de koersen van andere techbedrijven met een notering op Wall Street in de lift. Daardoor klom techgraadmeter Nasdaq met 1,7 procent tot 16.442,20 punten.
Wall Street ging woensdag omlaag nadat was gebleken dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten vorige maand sterker zijn gestegen dan verwacht. De hoop op een spoedige renteverlaging nam daardoor af. Beleggers hopen dat de Federal Reserve in juni zou kunnen beginnen met het verlagen van de rente. Maar door het tegenvallende inflatiecijfer over maart, wordt nu gerekend op een eerste renteverlaging in september.
Ook de andere bedrijven die naast Apple deel uitmaken van de zogeheten 'Magnificent 7' gingen omhoog. Onder hen webwinkelconcern Amazon (plus 1,7 procent), techbedrijf Microsoft (plus 1,1 procent), Google-moederbedrijf Alphabet (plus 2,1 procent) en Facebook-moeder Meta Platforms (plus 0,6 procent).
Opvallende stijger was Rent the Runway. Het kledingverhuurbedrijf werd op de beurs maar liefst ruim tweeënhalf keer zoveel waard. Aanleiding waren de positieve vooruitzichten van het bedrijf voor het hele jaar.
De euro was 1,0729 dollar waard, tegen 1,0703 bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent in prijs tot 85,62 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper en kostte 90,23 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA) - Ondernemersorganisaties in zowel de Verenigde Staten als Canada hebben de regeringen van hun landen opgeroepen om het handelsoverleg te hervatten. Gesprekken over een handelsdeal liepen dit weekend stuk, waarna hoge Amerikaanse importheffingen op Canadese goederen in werking traden en Canada tegenheffingen aankondigde.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Europese onderdeel van socialemediaconcern TikTok heeft vorig jaar voor het eerst winst geboekt, dankzij de grote toestroom van gebruikers. Tegelijkertijd zette het bedrijf ruim 1 miljard dollar apart voor rechtszaken en boetes, schrijft de dochteronderneming in haar jaarverslag over 2025.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De topman van Volkswagen (VW) waarschuwt dat het bedrijf de komende tijd ingrijpende kostenbesparingen doorvoert. "De komende weken komt het erop aan: iedereen moet de schouders eronder zetten", zei Oliver Blume in een interview met Bild am Sonntag. "We zijn begonnen aan het grootste transformatieplan ooit voor het Volkswagen-concern."
14 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse importheffingen voor Canada zullen beantwoord worden met heffingen op onder meer staal- en zuivelproducten uit de Verenigde Staten, aldus de Canadese premier Mark Carney. Vrijdagavond laat klapten de onderhandelingen tussen de twee buurlanden waardoor de VS vanaf zaterdag een invoerbelasting van 50 procent hanteren voor vele Canadese producten.
1 dag geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De directie van de Italiaanse bank Banca Generali bestudeert het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. "Hoewel momenteel een grondige analyse van de voorwaarden van het bod plaatsvindt, geeft Banca Generali binnen de wettelijke termijn en volgens de voorgeschreven procedures zijn oordeel over het bod," aldus de bank.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.
1 dag geleden