Apple wint op Wall Street na geruchten over nieuwe chip voor Macs
NEW YORK (ANP) - Apple is donderdag flink gestegen op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers verwelkomden het nieuws dat het techconcern uit Cupertino de verkoop van zijn Mac-computers wil opvoeren door deze uit te rusten met nieuwe processoren. Deze M4-chips moeten onder meer toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maken. Het aandeel klom 4,3 procent.
Persbureau Bloomberg meldde over de plannen van Apple op basis van ingewijden. Het concern streeft er volgens hen naar om de nieuwe computers rond de jaarwisseling uit te brengen. In de loop van 2025 moeten meer computers volgen die met de nieuwe processoren zijn uitgerust. De M4 is de vierde generatie processoren van Apple. De M3 werd vorig jaar gelanceerd, maar is qua prestaties niet veel beter dan de M2.
De Dow-Jonesindex bleef vrijwel ongewijzigd op 38.459,08 punten. De brede S&P 500 kreeg er 0,7 procent bij en steeg tot 5199,06 punten. Naast Apple zaten ook de koersen van andere techbedrijven met een notering op Wall Street in de lift. Daardoor klom techgraadmeter Nasdaq met 1,7 procent tot 16.442,20 punten.
Wall Street ging woensdag omlaag nadat was gebleken dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten vorige maand sterker zijn gestegen dan verwacht. De hoop op een spoedige renteverlaging nam daardoor af. Beleggers hopen dat de Federal Reserve in juni zou kunnen beginnen met het verlagen van de rente. Maar door het tegenvallende inflatiecijfer over maart, wordt nu gerekend op een eerste renteverlaging in september.
Ook de andere bedrijven die naast Apple deel uitmaken van de zogeheten 'Magnificent 7' gingen omhoog. Onder hen webwinkelconcern Amazon (plus 1,7 procent), techbedrijf Microsoft (plus 1,1 procent), Google-moederbedrijf Alphabet (plus 2,1 procent) en Facebook-moeder Meta Platforms (plus 0,6 procent).
Opvallende stijger was Rent the Runway. Het kledingverhuurbedrijf werd op de beurs maar liefst ruim tweeënhalf keer zoveel waard. Aanleiding waren de positieve vooruitzichten van het bedrijf voor het hele jaar.
De euro was 1,0729 dollar waard, tegen 1,0703 bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent in prijs tot 85,62 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper en kostte 90,23 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grote uitvaartverzorgers in Nederland zien vooralsnog geen reden om de prijs van crematies te verhogen, ondanks de sterk stijgende kosten voor gas. Dat komt doordat de bedrijven werken met langlopende vaste gascontracten, zeggen Monuta en DELA.
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) houdt dinsdag een buitengewone vergadering over de leveringszekerheid van olie en brandstoffen, maakte directeur Fatih Birol bekend. Op de bijeenkomst bespreken de leden, waaronder Nederland, de mogelijke vrijgave van noodreserves olie.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW noemt de snelle stijging van de energieprijzen "natuurlijk zorgelijk". Een woordvoerder van de ondernemersorganisatie laat weten dat er "nauw overleg" is met het kabinet en de leden.
50 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Kleine kernreactoren zouden weleens voor een "industriële doorbraak" kunnen zorgen in Europa, zo staat in een strategie van de Europese Commissie. Deze kleine modulaire kernreactoren, ook wel SMR's genoemd, zouden al begin 2030 in de lidstaten moeten verrijzen, schrijft de Commissie. Daar is wel genoeg geld, mankracht, een sterke toeleveringsketen en snelle afgifte van vergunningen voor nodig, aldus de Commissie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) maakt zich zorgen over de door de Iranoorlog gestegen brandstofprijzen. Volgens de brancheorganisatie voor zorgvervoer, touringcar- en taxibedrijven komt de winstmarge bij vervoerders onder druk te staan omdat ze de hogere kosten vaak niet kunnen doorrekenen aan klanten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meta Platforms moet dwangsommen tot maximaal 10 miljoen euro betalen voor het uitvoeren van aanpassingen bij Facebook en Instagram. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald.
1 uur geleden