Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Apple wil met nieuwe iPads spurt in de verkopen vasthouden'

'Apple wil met nieuwe iPads spurt in de verkopen vasthouden'

CUPERTINO (ANP) - Apple werkt naar verluidt aan een nieuwe iPad Pro die draadloos kan opladen. Ook zou het techconcern na lange tijd weer met een nieuwe versie van de iPad Mini willen komen. Naar verwachting komt die laatstgenoemde dit jaar al op de markt, het apparaat dat zonder snoertje kan opladen zou volgend jaar uitgebracht worden. Op deze manier zou Apple proberen om de sterke spurt in de verkopen van zijn iPads ook na de coronapandemie vast te houden.

Een en ander heeft persbureau Bloomberg vernomen van ingewijden. De iPad werd afgelopen jaar opnieuw een belangrijk onderdeel van Apple's assortiment. Veel mensen waren vanwege de virusuitbraak op zoek naar nieuwe manieren om makkelijk thuis te werken, te studeren en zich te ontspannen. De iPad sloot daar goed op aan, want de verkoop ervan schoot in de eerste helft van vorig jaar met zo'n 43 procent omhoog ten opzichte van een jaar eerder.

Inmiddels is het 2021 maar Apple doet nog steeds goede zaken. In de eerste drie maanden van het jaar werd op jaarbasis opnieuw veel meer omzet behaald en de nettowinst verdubbelde ruimschoots, zo werd in april bekendgemaakt. Vooral de sterke iPhoneverkopen droegen daar aan bij. Ook de verkopen van de Mac-computers stegen hard, met 70 procent. Door het thuiswerken werden er nog altijd veel meer computers verkocht.

Meer uit Financieel

Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

32 minuten geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

57 minuten geleden
Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

1 uur geleden
Flink meer winst Shell dankzij gestegen olieprijzen door oorlog

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.

1 uur geleden
Sterk kwartaal voor veevoerbedrijf ForFarmers ondanks oorlog

LOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.

2 uur geleden
DNB: economische groei moet vooral van groei productiviteit komen

AMSTERDAM (ANP) - De economische groei in Nederland moet in de komende decennia vooral komen van productiviteitsgroei. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuwe analyse. De groei komt niet meer uit arbeid, omdat door de vergrijzing het aanbod daarvan afneemt.

2 uur geleden
BAM denkt mee te profiteren van toenemende defensie-uitgaven

BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM denkt mee te kunnen profiteren van de energietransitie en toenemende defensie-uitgaven van de overheid. Topman Ruud Joosten benadrukt in een toelichting op het kwartaalbericht van Nederlands grootste bouwer mede hierdoor "sterke marktkansen" te zien. Afgelopen kwartaal lukte het BAM al om een nieuwe klus voor Defensie in de wacht te slepen. Ook kreeg het concern een nieuwe opdracht van hoogspanningsnetbeheerder TenneT.

2 uur geleden