Apple stijgt op Wall Street na geruchten over staken autoproject
NEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag gestegen op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Bloomberg meldde dat het techconcern uit Cupertino stopt met het jarenlange project voor de ontwikkeling van een eigen auto. Veel personeel dat daarbij betrokken was, wordt overgeheveld naar de divisie voor kunstmatige intelligentie (AI) binnen het bedrijf. Het aandeel eindigde 0,8 procent hoger.
Ontslagen door de beslissing zouden niet zijn uitgesloten, al is niet bekend hoeveel mensen mogelijk moeten vertrekken. Bij de start van het project zo'n tien jaar geleden wilde Apple een auto bouwen die zelfrijdend zou zijn. Het voertuig zou bovendien spraakgestuurde navigatie krijgen. Vorige maand meldde Bloomberg al, eveneens op basis van bronnen, dat die plannen waren bijgesteld. In plaats van een zelfrijdende auto zou Apple nu werken aan een elektrische auto.
Wall Street liet verder een wisselend beeld zien. De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 38.972,41 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 5078,18 punten en techgraadmeter Nasdaq sloot 0,4 procent hoger op 16.035,30 punten.
Zoom Video Communications maakte een koerssprong van 8 procent. De videochatdienst, die enorm populair werd tijdens de coronapandemie, behaalde meer omzet dan verwacht in het vierde kwartaal. Het bedrijf wist daarnaast iets meer grote zakelijke klanten te trekken dan in het derde kwartaal.
Whirlpool won 0,4 procent. Het Amerikaanse bedrijf achter de keukenapparaten van het merk KitchenAid is van plan om dit jaar een nieuwe espressomachine op de markt te brengen. Onder meer dat apparaat moet ervoor zorgen dat de verkopen van het bedrijf verbeteren. "Het gemak om thuis je favoriete espresso of koffiedrank te kunnen maken, is wat we nastreven", zei uitvoerend vicepresident van KitchenAid Ludovic Beaufils in een toelichting.
Warner Bros. Discovery steeg 1,8 procent. Ingewijden hebben zakenzender CNBC verteld dat de plannen van het entertainmentconcern om concurrent Paramount over te nemen niet meer doorgaan. Het aandeel Paramount eindigde 1,4 procent hoger.
De euro was 1,0844 dollar waard, tegen 1,0853 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,4 procent in prijs tot 78,66 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder en kostte 83,41 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
8 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geleden