
Apple onthult nieuw besturingssysteem iPhone
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple onthulde maandag de nieuwste versie van het iPhone-besturingssysteem, iOS 18, op zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars. Ook presenteerde het Amerikaanse techbedrijf nieuwe mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie.
Het nieuwe AI-systeem genaamd Apple Intelligence biedt gebruikers allerlei functies zoals de mogelijkheid om zelfgeschreven teksten te verbeteren of teksten samen te vatten. Ook kan het systeem zelf een verhaal schrijven bij geselecteerde foto's. Concurrenten als Google, Microsoft en Samsung bieden deze mogelijkheden al langer.
Softwaretopman Craig Federighi demonstreerde het nieuwe besturingssysteem tijdens het evenement op het Apple-hoofdkantoor in Cupertino, Californië. De vernieuwde software voor iPhones stelt gebruikers in staat hun applicaties aan te passen en te beveiligen. Voortaan kunnen apps ook afzonderlijk worden vergrendeld. Daarnaast zijn er uitgebreidere mogelijkheden voor e-mail en sms-berichten, zoals de optie om via satellietverbindingen berichten te versturen.
China
Apple kondigde ook aan dat zijn mixed-realitybril Vision Pro binnenkort buiten de Verenigde Staten te koop is. Wanneer de bril in Nederland verkrijgbaar is, is nog niet bekend. Met de bril kunnen computerbeelden over de realiteit heen worden gelegd door middel van camera's die de omgeving om je heen tonen. In de VS kost de bril 3499 dollar.
Apple-topman Tim Cook staat onder druk om te bewijzen dat de iPhone-maker weer marktleider kan worden. Het bedrijf heeft al geruime tijd te maken met dalende verkopen. Vooral door een zwakke vraag naar smartphones in China ging de omzet in vijf van de afgelopen zes kwartalen omlaag.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van de leverancier van alarmsystemen Verisure in Stockholm moet 3,1 miljard euro opleveren. Dat zou dan de grootste beursgang in Europa sinds 2022 worden.
1 uur geledenBLEISWIJK (ANP) - Bunnik Group, dat onder de namen Bunnik Plants en Bunnik Creations planten en decoratiematerialen levert, houdt op te bestaan. Dat heeft de onderneming uit het Zuid-Hollandse Bleiswijk woensdag laten weten. Bij Bunnik Group werken ongeveer 160 mensen. Naar eigen zeggen is het bedrijf er niet in geslaagd "uit de rode cijfers" te komen, onder meer door tegenvallende verkoopresultaten na de coronaperiode.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de Deen Jesper Højer tot nieuwe topman benoemd. Hij volgt per 1 januari interim-topman Tom Heidman op. Volgens president-commissaris Colette Cloosterman-van Eerd wordt met de 47-jarige Højer "een leider in huis gehaald die niet alleen ruime (retail) expertise meebrengt, maar ook een persoonlijkheid die past bij Jumbo als familiebedrijf".
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft tijdens de zomermaanden juli en augustus 13,2 miljoen reizigers verwelkomd op de luchthaven. Dat waren 3,6 procent meer dan in diezelfde maanden een jaar eerder. De meeste passagiers vertrokken naar Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten.
2 uur geledenCHANGCHUN (ANP/BLOOMBERG) - Twee vliegende auto's van de Chinese fabrikant van elektrische voertuigen Xpeng zijn tijdens een repetitie voor een luchtshow in de Chinese stad Changchun met elkaar in botsing gekomen. Bij de landing vatte een van de zogeheten eVTOL's vlam, terwijl de andere veilig de grond bereikte. Dit maakte Xpeng Aeroht, een dochterbedrijf van de elektrische autofabrikant, bekend.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft de grootste technologiebedrijven van het land opgedragen te stoppen met de aankoop van AI-chips van het Amerikaanse Nvidia en bestaande bestellingen te annuleren. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 2 procent, meldt Eurostat. Dat is iets lager dan de 2,1 procent in een voorlopige schatting van het Europese statistiekbureau begin deze maand. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied blijft daarmee op het niveau van de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB).
3 uur geleden