Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple laat Krim zien als Russisch grondgebied

Apple laat Krim zien als Russisch grondgebied

MOSKOU (ANP) - Voor Apple is de Krim voortaan Russisch grondgebied. Russen met een iPhone of iPad zien het schiereiland voortaan als onderdeel van Rusland op hun scherm staan bij Apple Maps en Weather. Apple luistert hiermee naar de Russische autoriteiten. Google ging eerder al overstag.

De verandering geldt alleen in Rusland. Daarbuiten is de Krim niet aangeduid als onderdeel van Rusland. Het schiereiland werd in 2014 geannexeerd door Moskou, maar dat is door andere landen niet erkend. Het schiereiland maakte sinds 1954 deel uit van Oekraïne.

Moskou is uiteraard blij met de beslissing van Apple. Oekraïne is furieus. De minister van Buitenlandse Zaken, Vadim Pristajko, vroeg zich af hoe Apple zou reageren als het bedrijf zoiets was overkomen. "Stel je voor dat je ontwerpen en ideeën, jarenlang werk en een deel van je hart worden gestolen door je ergste vijand, en dat een onwetend iemand niets om je pijn geeft. Zo voelt het als je de Krim Russisch noemt", schreef hij.

Meer uit Buitenland

Media: Hamas draagt woensdag weer vier lichamen gijzelaars over

GAZA-STAD/JERUZALEM (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bemiddelaars geïnformeerd dat ze van plan is woensdag opnieuw vier lichamen van overleden gijzelaars over te dragen. Dat meldt de Israëlische nieuwssite The Times of Israel op basis van een diplomaat en een ingewijde.

1 uur geleden
VS trekken visa in van buitenlanders met kritiek op Charlie Kirk

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de visa intrekken van buitenlanders die kritiek hebben geleverd op Charlie Kirk. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Volgens The New York Times gaat het ministerie ook de visumaanvragen weigeren van buitenlanders die kritische opmerkingen over Kirk hebben gemaakt.

2 uur geleden
WWF: aantal vrij stromende rivieren in Zuidoost-Europa neemt toe

DEN HAAG (ANP) - Het verwijderen van verouderde dammen en stuwen wint snel terrein in Zuidoost-Europa, waardoor het aantal vrij stromende rivieren er toeneemt. Dat meldt het Wereldnatuurfonds (WWF) op basis van een rapport van de Southeastern Europe Barrier Removal Movement.

4 uur geleden
Regering VS erkent onterecht ontslag van 778 ambtenaren in zorg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft dinsdag in een gerechtelijke procedure verklaard dat 778 medewerkers van het ministerie van Volksgezondheid vorige week ten onrechte zijn ontslagen te midden van een gedeeltelijke overheidssluiting.

6 uur geleden
Lichamen Israëlische gijzelaars overgedragen aan Rode Kruis

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vier Israëlische gijzelaars zijn overgedragen aan het Rode Kruis, meldt het Israëlische leger. Hamas maakte eerder op dinsdag aan de onderhandelaars bekend dat er "vier tot zes" lichamen zouden worden vrijgegeven.

9 uur geleden
Europese militaire hulp aan Oekraïne in zomer gehalveerd

BRUSSEL (ANP) - De militaire steun van Oekraïnes Europese bondgenoten is afgelopen zomer gehalveerd. De bijna 2 miljard euro die Nederland en andere Noord- en West-Europese landen staken in een nieuw aankoopprogramma van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, hebben de terugval niet goedgemaakt.

10 uur geleden
Nog meer Amerikaanse media weigeren nieuw persbeleid Pentagon

WASHINGTON (ANP) - Nog meer grote Amerikaanse media weigeren het nieuwe persbeleid van het Pentagon te ondertekenen, melden ze in een gezamenlijke verklaring. Het gaat nu om CBS News, ABC News, CNN, Fox News en NBC News.

10 uur geleden