
Apple laat Krim zien als Russisch grondgebied
MOSKOU (ANP) - Voor Apple is de Krim voortaan Russisch grondgebied. Russen met een iPhone of iPad zien het schiereiland voortaan als onderdeel van Rusland op hun scherm staan bij Apple Maps en Weather. Apple luistert hiermee naar de Russische autoriteiten. Google ging eerder al overstag.
De verandering geldt alleen in Rusland. Daarbuiten is de Krim niet aangeduid als onderdeel van Rusland. Het schiereiland werd in 2014 geannexeerd door Moskou, maar dat is door andere landen niet erkend. Het schiereiland maakte sinds 1954 deel uit van Oekraïne.
Moskou is uiteraard blij met de beslissing van Apple. Oekraïne is furieus. De minister van Buitenlandse Zaken, Vadim Pristajko, vroeg zich af hoe Apple zou reageren als het bedrijf zoiets was overkomen. "Stel je voor dat je ontwerpen en ideeën, jarenlang werk en een deel van je hart worden gestolen door je ergste vijand, en dat een onwetend iemand niets om je pijn geeft. Zo voelt het als je de Krim Russisch noemt", schreef hij.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De vicevoorzitter van de Russische veiligheidsraad Dmitri Medvedev zegt dat het ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump hem niets doet. Trump beloofde Oekraïne nieuwe wapenleveranties en kondigde invoerheffingen aan als Rusland niet binnen vijftig dagen vredesafspraken maakt met Oekraïne.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas is blij met de toezegging van de VS dat zij wapens aan Oekraïne gaan leveren. "Dit laat zien dat ze ook beseffen dat Rusland eigenlijk geen vrede wil", zei Kallas voor de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze hoopt dat de VS ook sancties opleggen aan Rusland "zodat de druk op Rusland toeneemt om deze oorlog echt te stoppen".
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het is aan de EU-lidstaten om een besluit te nemen over eventuele maatregelen tegen Israël, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voor het begin van een vergadering met de 27 ministers van Buitenlandse Zaken. Kallas heeft een lijst met opties opgesteld waarover de ministers dinsdag praten, "maar ik kan niet voorspellen hoe de discussie zal verlopen", zei ze. De druk op Israël is opgevoerd met als belangrijkste doel "echte verbetering van de situatie van de mensen ter plaatse".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "teleurgesteld" in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, maar nog niet klaar met hem. Dat vertelde hij in een interview met de BBC over onder meer de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse douane heeft zo'n 1500 tarantula's aangetroffen in koekjesverpakkingen op de luchthaven Keulen-Bonn. Het pakket kwam uit Vietnam en had volgens een douanewoordvoerder een "opmerkelijke geur" die niet overeenkwam met de 7 kilo koekjes die als inhoud was opgegeven.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël heeft maandag zeker 78 Palestijnen gedood in de Gazastrook. Dat meldt Al Jazeera op basis van Palestijnse bronnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de regering om het ministerie van Onderwijs verder te ontmantelen. De hoogste rechters besloten om een uitspraak van een lagere rechter te schrappen, die juist een deel van de massa-ontslagen van afgelopen maanden had teruggedraaid. Door het oordeel van het Hooggerechtshof mag de regering nu weer doorgaan met het ontslaan van functionarissen.
11 uur geleden