Appartementen en één woning op kavel Kloetingseschool
KLOETINGE - Op de plek van de huidige Kloetingseschool aan Groenedaal in Kloetinge komen tien appartementen en één woning.
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goes heeft vorig jaar een zogenaamd kavelkompas laten maken waarin staat wat mogelijk is op het stuk grond. “We hebben nu één van de mogelijkheden uit het kompas gekozen”, zegt wethouder Derk Alssema. De inwoners van Kloetinge krijgen naar aanleiding van het besluit een brief. “We willen hen vragen om mee te denken over hoe het gebouw eruit moet zien en hoe we het gaan vormgeven op de kavel.”
Bomen
Goes moet onder meer rekening houden met twee monumentale bomen. Volgens Alssema zijn de tien appartementen een welkome toevoeging voor het dorp. “Ouderen die in Kloetinge willen blijven wonen, de echte Klusdurpers, kunnen er straks naartoe. Nu hebben ze deze mogelijkheid nog niet.” Hij weet niet wanneer de eerste paal de grond in gaat. “Het belangrijkste is dat we eerst goed met de omwonenden in gesprek gaan.”
Kindcentrum
De kavel aan Groenedaal komt vrij, omdat de Kloetingseschool verhuist naar het integraal kindcentrum. De kinderen van de Kloetingseschool verhuizen in de eerste helft van dit jaar naar het nieuwe gebouw aan de Zomerweg. Ze komen met de baby's en peuters van de kinderopvang van Kibeo in een duurzaam pand met drie opvallende lessenaarsdaken.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
2 weken geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
3 weken geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
3 weken geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
3 weken geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
3 weken geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
3 weken geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
3 weken geleden