App Telegram rekent binnen een jaar op miljard gebruikers
DUBAI (ANP/RTR) - Het aantal gebruikers van berichtendienst Telegram passeert de komende twaalf maanden waarschijnlijk de 1 miljard, verwacht oprichter Pavel Durov. Na de grootschalige aanval van Rusland op Oekraïne in 2022 is de app hard gegroeid.
Telegram laat zich erg voorstaan op privacy en beveiliging van berichten. Daardoor is de app in beide landen populair bij zowel regeringen als critici die ongecensureerd willen berichten over de oorlog in Oekraïne. De gratis app verspreidt zich volgens Durov "als een bosbrand". "We gaan binnen een jaar waarschijnlijk voorbij de 1 miljard maandelijks actieve gebruikers", zegt hij in een op X geplaatst interview met de Amerikaanse journalist Tucker Carlson.
Op dit moment heeft Telegram 900 miljoen actieve gebruikers. Dat is nog wel een stuk kleiner dan concurrent WhatsApp. Die berichtendienst van Facebook-moederbedrijf Meta heeft ruim 2 miljard actieve gebruikers.
Oekraïne
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gebruikt Telegram om zijn dagelijkse boodschap aan de bevolking te verspreiden. Ook het Kremlin gebruikt de app voor berichten over de Russische leider Vladimir Poetin.
Telegram is ook omstreden, onder andere omdat criminelen de dienst gebruiken. Naar aanleiding van een kinderpornozaak noemde het Openbaar Ministerie de berichtendienst vorige week het nieuwe darkweb, waar het gemakkelijk is om strafbaar materiaal te delen.
Nepnieuws
Ook stellen critici dat Telegram een platform voor nepnieuws en misleiding is geworden. In Oekraïne behandelt het parlement een wetsvoorstel om de app aan strengere regels te onderwerpen.
Durov zelf stelt dat Telegram een "neutraal" platform blijft die geen "speler in de geopolitiek" wordt. De in Rusland geboren techondernemer is volledig eigenaar van Telegram, maar volgens zakenkrant Financial Times mikt hij op een beursgang in de Verenigde Staten zodra zijn bedrijf winst maakt. Durov vertrok in 2014 uit Rusland, naar eigen zeggen omdat het Kremlin zich met een van zijn bedrijven ging bemoeien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
49 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
4 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
6 uur geleden