AP neemt contact op met UWV over persoonsgegevens
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat contact opnemen met uitkeringsinstantie UWV naar aanleiding van berichtgeving door dagblad Trouw. De krant schreef dat miljoenen privégegevens van voormalige UWV-klanten makkelijk zijn in te zien door ambtenaren.
Trouw schreef dat van ruim 3,1 miljoen oud-klanten en de huidige 1 miljoen uitkeringsgerechtigden persoonsgegevens zijn in te zien door veel medewerkers van het UWV en door gemeentelijke ambtenaren van de sociale dienst. Dat kwam volgens de krant naar voren uit onderzoek door KPMG naar het IT-systeem Sonar van het UWV. De onderzoekers van KPMG vinden dat onvoldoende wordt gedaan aan privacybescherming bij het UWV.
De AP zegt dat de bescherming van persoonsgegevens bij het UWV al langer de aandacht heeft en dat er momenteel verschillende onderzoeken lopen. "Ook in het verleden heeft de AP al vaker moeten optreden. Het UWV zou de beveiliging van persoonsgegevens beter op het netvlies moeten hebben. Het gaat vaak ook nog om gezondheidsgegevens van veel mensen", aldus een verklaring.
Beveiliging
Zo concludeerde de AP in 2017 dat de beveiliging van het online werkgeversportaal onvoldoende was. In 2018 werd een last onder dwangsom opgelegd van 150.000 euro per maand, met een maximum van 900.000 euro. Het UWV heeft vervolgens de beveiliging daarvan op orde gebracht.
Het UWV laat in een reactie weten dat de AP in een eerder stadium, in augustus 2020, werd geïnformeerd over het onderzoek van KPMG naar Sonar. "Wij vinden het belangrijk om transparant te zijn en delen dan ook graag met de AP onze plannen voor de aanpassingen in Sonar, net als de vervanging van het systeem op de langere termijn. Het UWV gaat dan ook graag met de AP verder in gesprek."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
8 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geleden