Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ANWB waarschuwt voor dure laadpalen in Europa

ANWB waarschuwt voor dure laadpalen in Europa

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die met een elektrische auto op vakantie gaan, moeten in het buitenland oppassen voor "excessief" dure laadpalen. De ANWB waarschuwt dat de stroomprijs per kilowattuur in veel Europese vakantielanden weliswaar niet uitzonderlijk is, maar dat op sommige plekken daarbovenop hoge tarieven worden gerekend voor iedere minuut of ieder uur dat de auto aan de laadpaal staat. Vakantiegangers kunnen daardoor te maken krijgen met extreem hoge rekeningen, aldus de toeristenbond.

Zo ontvingen tientallen mensen met een laadpas van de ANWB de afgelopen maanden een rekening van meer dan honderd euro voor een enkele laadsessie in het buitenland. In een geval ging het om een factuur van 480 euro, aldus de ANWB, voor iets meer dan een dag laden op een Franse camping. De automobilist in kwestie had in die tijd maar voor ongeveer 100 kilometer aan elektriciteit geladen, maar de laadpaalexploitant bleek daarbovenop 30 cent per minuut te rekenen.

Hoewel zulke tijdgebonden tarieven, ook wel bekend als blokkeertarieven, ook in Nederland voorkomen, zijn die volgens de ANWB in met name Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk veel gebruikelijker. "Veel Nederlandse elektrische rijders zijn daar nog niet aan gewend", legt een woordvoerster uit. De toeristenbond adviseert vakantiegangers met een elektrische auto dan ook om altijd van tevoren het tarief en de prijsopbouw van een laadpaal te controleren via bijvoorbeeld de app van het bedrijf waarvan ze een laadpas hebben. Anders kan een nacht de auto opladen bij een hotel "zomaar duurder zijn dan de daadwerkelijke overnachting", waarschuwt de ANWB.

Accu vol

In totaal zijn er ruim 200.000 mensen met een laadpas van de ANWB. "Maar ook enkele tientallen excessen zijn voor ons al reden om aan de bel te trekken", aldus de woordvoerster. "We willen voorkomen dat automobilisten met zulke uitschieters te maken krijgen."

De bond zegt niet in alle gevallen tegen blokkeertarieven te zijn, omdat die kunnen voorkomen dat auto's bij een laadpaal blijven staan terwijl de accu al vol is. Maar de tarieven moeten wel "redelijk" zijn, aldus de ANWB.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis haalt 690.000 euro op voor ebola-bestrijding Congo

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.

29 minuten geleden
College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiƫle zorgen.

5 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

5 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

9 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

20 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

20 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

22 uur geleden