ANWB: vrij drukke avondspits door treinstaking
DEN HAAG (ANP) - De ANWB ziet dat het dinsdag vrij druk is op de Nederlandse snelwegen tijdens de avondspits. Mogelijk komt dat doordat meer mensen de auto pakken vanwege de staking van NS-personeel in het midden van het land, die het treinverkeer in bijna het hele land stillegt. Rond 17.00 uur stond er ruim 500 kilometer file.
De verkeersdienst ziet dat het vooral druk is in het midden van het land, op de wegen tussen Utrecht en Den Bosch. Zo staat er een file op de A2 van ruim een uur tussen knooppunt Everdingen en Zaltbommel. Door een ongeluk met een vrachtwagen eerder op de dinsdag moest een deel van het wegdek worden vervangen. Naar verwachting zal de weg daar pas weer volledig hersteld zijn na de spits, aldus een woordvoerder van de ANWB.
Ook is het druk op de A27 en loopt het vast op de A10 bij de Zeeburgertunnel vanwege ongelukken. Verder is het druk op de A4 van Amsterdam naar Den Haag: ter hoogte van Schiphol staat ongeveer elf kilometer file.
Rijkswaterstaat waarschuwt ook voor een uur vertraging op de A50 bij Apeldoorn. Door een bermbrand zijn er twee rijstroken dicht richting Arnhem. De brandweer verwachtte rond 17.00 uur klaar te zijn met blussen, waarna de rijstroken weer zullen worden vrijgegeven.
Het was dinsdagochtend ook al druk op de weg door de treinstaking, met name in de Randstad. De ANWB waarschuwde dinsdagochtend al voor een drukkere avondspits door de staking. Er rijden de hele dag bijna geen treinen in Nederland. Het is de vierde stakingsdag van de vakbonden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
33 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
8 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
9 uur geleden