ANWB over staking bij NS: drukker op de weg in regio Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De ANWB verwacht dat het maandag rond Amsterdam wat drukker op de weg zal zijn, deels vanwege de staking van NS-personeel in het noordwesten van het land. Daarbij komt dat in de regio noord maandag de zomervakantie voorbij is en de scholen weer gaan beginnen.
Toch wordt er niet vanuit gegaan dat de ochtend- of avondspits extreem zwaar zal zijn, onder meer doordat er maandag geen regen zal vallen, in het zuiden het nog schoolvakantie is en er mensen zonder schoolgaande kinderen zijn die nog wel vakantie hebben. "Mensen weten dat de treinstaking er is en er zullen dus meer mensen thuis gaan werken", zegt de woordvoerder van de ANWB er verder over.
Voor de staking is NS-personeel opgeroepen zich te melden op de standplaatsen Almere, Alkmaar, Amsterdam, Den Helder, Enkhuizen, Haarlem, Hoorn, Schiphol, de ringlijn Schiphol en Zaandam. Ook worden internationale treinen in dat gebied getroffen, zegt een woordvoerder van de FNV. Volgens de zegsman is de stakingsbereidheid nog steeds zeer groot en is de verwachting dat het treinverkeer in het stakingsgebied plat gaat. Ook zullen er elders in het land de gevolgen van merkbaar zijn, denkt hij.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.
59 minuten geledenSSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliƫnt Ridouan Taghi.
2 uur geledenSOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.
16 uur geleden