Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anti-jihadistische strijdmacht bombardeert opstandelingen Mali

Anti-jihadistische strijdmacht bombardeert opstandelingen Mali

NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.

Bij die eerdere aanvallen, door de jihadistische groepering JNIM en het separatistische Azawad Liberation Front (ALF), zou volgens de autoriteiten ook de Malinese minister van Defensie zijn omgekomen. Het leger zou bovendien de strategisch belangrijke stad Kidal in het noorden van het land zijn kwijtgeraakt. Daar zouden de opstandelingen ook Russische strijders hebben verdreven die de junta steunen.

JNIM riep donderdag op tot een breed "gemeenschappelijk front" tegen de militaire machthebbers in Mali. Waarnemers houden inmiddels rekening met de mogelijkheid dat de groepering de hoofdstad Bamako inneemt.

Niger, Burkina Faso en Mali worden alle drie geleid door junta's en werken samen in de Alliantie van Sahelstaten. Niger beschuldigt buitenlandse mogendheden, vooral Frankrijk, ervan de aanvallen te steunen. Parijs ontkent dat.

Meer uit Buitenland

Doden bij crash Italiaanse militaire helikopter in Bosnië

SARAJEVO (ANP/AFP) - In Bosnië en Herzegovina is een Italiaanse militaire helikopter neergestort. Meerdere inzittenden zijn omgekomen, meldt de EU-missie EUFOR waar het toestel onderdeel van was. Volgens het Italiaanse persbureau ANSA gaat het om drie doden en twaalf gewonden.

18 minuten geleden
Machado bedankt Trump tijdens eerste toespraak in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft tijdens haar eerste publieke optreden sinds haar terugkeer naar Venezuela Donald Trump bedankt. Volgens Machado heeft de Amerikaanse president de "poorten naar de vrijheid" geopend door president Nicolás Maduro gevangen te nemen.

30 minuten geleden
Spaanse koning eist maatregelen op spoor na nieuwe ramp

MADRID (ANP) - Koning Felipe van Spanje heeft de Spaanse autoriteiten opgeroepen om actie te ondernemen om nieuwe treinrampen te voorkomen. Dat zei de vorst donderdag tijdens een korte persverklaring na een bezoek aan een ziekenhuis in Toledo, waar hij en zijn echtgenote koningin Letizia gewonden van de treinramp van woensdag bezochten. De uitspraak van Felipe is opvallend. Hij mengt zich doorgaans nooit met politieke kwesties.

44 minuten geleden
Ministerie: dodental loopt op na treinongeluk Spanje

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje ten zuiden van Madrid op woensdagochtend is opgelopen tot 74, meldt het ministerie van Transport. Het regiobestuur van Castilla-La Mancha houdt volgens nieuwswebsite 20 minutos nog een dodental van 69 aan, wachtend op DNA-onderzoek van menselijke resten bij de locatie van het ongeluk.

53 minuten geleden
NYT: privéjet voor vlucht Bolsonaro werd geregeld door Witte Huis

MIAMI (ANP) - De vlucht van de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten werd volgens The New York Times geregeld door een functionaris van het Witte Huis. De krant schrijft dat die man, Jason Miller genaamd, daarover contact had gehad met zijn broer Eduardo Bolsonaro. Die verbleef al in de VS.

1 uur geleden
Trump noemt Braziliaanse verkiezingen 'een schande'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verkiezingen in Brazilië van afgelopen zondag "een schande" genoemd. Hij wilde niet zeggen of hij het presidentschap van Luiz Inácio Lula da Silva erkent.

2 uur geleden
Fins persbureau STT stopt na 140 jaar om financiële problemen

HELSINKI (ANP) - Het Finse persbureau STT stopt eind maart met het maken van nieuwsberichten en verspreiden van nieuwsfoto's. Vanwege financiële problemen komt er na 140 jaar een einde aan de journalistieke werkzaamheden bij het belangrijkste persbureau van Finland.

2 uur geleden