Antetokounmpo weer boven de 50 punten en James nadert NBA-record
MILWAUKEE (ANP) - Basketballer Giannis Antetokounmpo heeft in de NBA weer meer dan 50 punten in een wedstrijd gemaakt. De 28-jarige vedette van Milwaukee Bucks leidde zijn ploeg met 54 punten naar een zwaarbevochten zege op Los Angeles Clippers: 106-105. Antetokounmpo bleef 1 punt verwijderd van zijn persoonlijk record, dat hij begin dit jaar neerzette tegen Washington Wizards.
De Bucks boekten hun zesde overwinning op rij en staan in het oosten op de tweede plaats, vlak achter Boston Celtics. Antetokounmpo miste afgelopen maand een paar wedstrijden vanwege een knieblessure, maar verkeert sinds zijn terugkeer in topvorm. De Griek tekende begin deze week tegen New Orleans Pelicans voor 50 punten en ging daar tegen de Clippers overheen. Hij pakte ook 19 rebounds. De Bucks knokten zich terug van een achterstand van 21 punten.
LeBron James hielp Los Angeles Lakers met 26 punten aan een overwinning op Indiana Pacers: 112-111. De 38-jarige Amerikaan heeft nog 63 punten nodig om het NBA-record van Kareem Abdul-Jabbar te verbeteren. James staat nu op 38.325 punten, Abdul-Jabbar mag zich met 38.387 nog heel even de topscorer aller tijden van de Amerikaanse topcompetitie noemen. De Lakers spelen komende week twee thuiswedstrijden. De kans is groot dat James dan het record overneemt. Volgens Amerikaanse media komt de 75-jarige Abdul-Jabbar als toeschouwer naar beide wedstrijden in LA.
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
7 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
1 dag geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
1 dag geleden