Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Annie Thannhauser-Cense (80) gaat al haar leven lang iedere week naar de markt

Annie Thannhauser-Cense (80) gaat al haar leven lang iedere week naar de markt

Annie Thannhauser-Cense (80 jaar) uit Tholen gaat al haar leven lang iedere week naar de weekmarkt. Eerst als klein kind samen met haar moeder, nu als vitale senior. Ze haalt graag haar boodschappen op de weekmarkt. “De producten zijn erg vers en daarnaast is het er altijd gezellig”, vindt ze. 

“Ik weet eigenlijk niet beter dan dat ik iedere week naar de markt ga. Mijn moeder was net als ik een echt buitenmens en zij deed ook graag haar boodschappen op de Bergse weekmarkt. Als kind ging ik altijd graag met haar mee en toen ik op mezelf ging wonen in Zevenbergen, ging ik toch iedere donderdagmiddag samen met haar naar de markt. Boodschappen doen, winkelen en daarna gingen we vaak ergens een hapje eten”, zegt Annie. Tegenwoordig gaat ze iedere dinsdagochtend naar de weekmarkt in Tholen. “Ik sla geen week over, zelfs als het stormt en ik bijna omver waai, ga ik. Meeestal ben ik er zo’n drie kwartier. Je ziet er veel bekenden, er is tijd voor een praatje en ik heb een leuke band met de marktmensen. Ze weten zo’n beetje wat je hebben wil en en dat is fijn. Daarnaast hebben ze hele lekker spullen en ben ik als dochter van een grossier voorstander van het kopen in je eigen dorp. Ik kom dan ook graag ook in de Thoolse winkeltjes, maar op de weekmarkt haal ik mijn groenten, kaas, kip en regelmatig een stukje vis. Soms doe ik ze in mijn karretje, maar vaak draag ik het gewoon in tassen. Het is zwaar, maar je blijft ervan in conditie zullen we maar zeggen. Bovendien is het gewoon één van mijn favoriete uitjes.” 

Meer uit Tholen

Wim, Dolores en Ad schrijven bijzonder heemkundeboek over Thoolse geschiedenis

THOLEN - De Heemkundekring Stad en Lande van Tholen heeft een extra uitgave uitgebracht, een rijk geïllustreerd heemkundeboek dat de geschiedenis en het landschap van Tholen op een nieuwe manier belicht. Deze speciale publicatie kwam tot stand dankzij een gulle donatie van de Lions Club Tholen.

15 uur geleden
Op deze kandidaten voor de Tweede Kamer stemden Tholenaren het vaakst

THOLEN - Op Tholen is de SGP de grote winnaar van de Tweede Kamerverkiezingen. Chris Stoffer kreeg de meeste stemmen, gevolgd door Geert Wilders van de PVV. Ook wisten twee Tholenaren stemmen te winnen.

19 uur geleden
Op de werkvloer bij Ger en Constant: ‘We werken allemaal samen aan hetzelfde doel’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: mallenmaker Ger van der Lienden en teamleider bewerking Constant van Luijt.

1 dag geleden
Bromfiets belandt in greppel na botsing met auto op de Tweede Dijk

SINT-MAARTENSDIJK- Een bromfietser is zaterdagavond gewond geraakt nadat hij op de Tweede Dijk in botsing kwam met een auto. De bromfiets kwam na de klap in de greppel terecht. De man is met vermoedelijk armletsel per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Zowel de bromfiets als de auto liepen bij het incident flinke schade op. 

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Laatste septemberavond in Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Haringvlietbrug (A29) binnenkort in beide richtingen twee nachten dicht

WEST-BRABANT/THOLEN - Over iets meer dan een week gaat de Haringvlietbrug op de A29 twee nachten dicht. Rijkswaterstaat test dan de noodaandrijving van de brug. Hierdoor moet het verkeer rekening houden met extra reistijd tussen West-Brabant en Zuid-Holland.

2 dagen geleden
Auto in sloot na aanrijding op N286 bij Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Op de kruising van de Oudelandseweg met de Provincialeweg (N286) in Sint-Maartensdijk zijn vrijdagavond twee auto's op elkaar gebotst. Door de klap kwam een Volkswagen Polo in een smalle sloot naast de weg terecht. Eén persoon raakte gewond.

2 dagen geleden