Annie Thannhauser-Cense (80) gaat al haar leven lang iedere week naar de markt
Annie Thannhauser-Cense (80 jaar) uit Tholen gaat al haar leven lang iedere week naar de weekmarkt. Eerst als klein kind samen met haar moeder, nu als vitale senior. Ze haalt graag haar boodschappen op de weekmarkt. “De producten zijn erg vers en daarnaast is het er altijd gezellig”, vindt ze.
“Ik weet eigenlijk niet beter dan dat ik iedere week naar de markt ga. Mijn moeder was net als ik een echt buitenmens en zij deed ook graag haar boodschappen op de Bergse weekmarkt. Als kind ging ik altijd graag met haar mee en toen ik op mezelf ging wonen in Zevenbergen, ging ik toch iedere donderdagmiddag samen met haar naar de markt. Boodschappen doen, winkelen en daarna gingen we vaak ergens een hapje eten”, zegt Annie. Tegenwoordig gaat ze iedere dinsdagochtend naar de weekmarkt in Tholen. “Ik sla geen week over, zelfs als het stormt en ik bijna omver waai, ga ik. Meeestal ben ik er zo’n drie kwartier. Je ziet er veel bekenden, er is tijd voor een praatje en ik heb een leuke band met de marktmensen. Ze weten zo’n beetje wat je hebben wil en en dat is fijn. Daarnaast hebben ze hele lekker spullen en ben ik als dochter van een grossier voorstander van het kopen in je eigen dorp. Ik kom dan ook graag ook in de Thoolse winkeltjes, maar op de weekmarkt haal ik mijn groenten, kaas, kip en regelmatig een stukje vis. Soms doe ik ze in mijn karretje, maar vaak draag ik het gewoon in tassen. Het is zwaar, maar je blijft ervan in conditie zullen we maar zeggen. Bovendien is het gewoon één van mijn favoriete uitjes.”
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.
1 uur geledenTHOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.
8 uur geledenPOORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
3 dagen geleden