Anky Vroegop: ‘Het is een vriendengroep die aanvoelt als familie’
Stichting Vrienden van Siem is een organisatie uit Sint Annaland die vanuit een vriendengroep is opgericht der nagedachtenis aan hun vriend Siem Vroegop, die helaas veel te vroeg aan de ziekte kanker bezweek. Jaarlijks organiseren ze verschillende activiteiten om geld in te zamelen voor het goede doel die gerelateerd is aan kanker. Als secretaresse is Anky Vroegop daar nauw bij betrokken.
‘’Dit jaar maken wij twee verschillende pakketjes voor Moederdag’’, vertelt Anky. ‘’Eén van de pakketjes bezit een ovenwand met advocaat, die we zelf maken.’’ Het ander pakket bestaat ook net zo goed uit één ovenwand, maar in plaats van advocaat met Moederdagsoezen.
Naast een actie voor Moederdag, heeft de stichting ook iets in de planning voor Vaderdag. Verder willen ze in de herfst een Oktoberfest organiseren. Het ingezamelde geld van de moederdag actie zal naar de oncologische dagbehandeling afdeling van het Weel-Bethesda ziekenhuis in het Zuid-Hollandse Dirksland gaan. Vanwege de oorlog in Oekraïne, is er gekozen om een deel van de opbrengt te geven aan Stichting Metadidomi. Die zet zich in om noodhulp in het door oorlog getroffen land en vluchtelingen in omringende landen te verlenen.
Anky is rond 2013 bij de Vrienden Siem terecht gekomen. ‘’Ik wilde graag betrokken zijn en zocht iets waar ik mij bij kon aansluiten. Bij Vrienden van Siem vond ik heel veel samenhorigheid.’’ Na een paar jaar kwam een plekje bij het bestuur vrij en is ze zo daar terecht gekomen. ‘’Vrienden voor Siem is meer dan alleen een stichting, het is een vriendengroep die aanvoelt als familie.’’
Meer uit Tholen
THOLEN - De nieuwe mobiliteitshub in Tholen wordt later opgeleverd dan gepland, omdat de aannemer meer tijd nodig heeft voor het houtwerk. Dat zegt het college na schriftelijke vragen van Arjan Deurloo (Fractie Deurloo). De verwachting is dat de hub in maart klaar is. Ook erkent het college dat de ontbrekende borden bij het aangrenzende kruispunt tot onduidelijkheid konden leiden bij weggebruikers.
4 uur geledenZEELAND - De Zeeuwse industrie staat onder druk door een combinatie van geopolitieke onzekerheden, stijgende loonkosten en afnemende export door internationale spanningen. Hoewel de economie vorig jaar sterker groeide dan verwacht, wordt door UWV de komende jaren een afvlakking voorspeld. Dit heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt, vooral voor sectoren en beroepen die gevoelig zijn voor economische schommelingen.
8 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 21 februari organiseert wandelsportvereniging (WSV) Oosterscheldestappers uit Sint-Maartensdijk voor de 14e keer de Kees Wessels winterwandeltocht.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Verkeer vanuit Bergen op Zoom moet dit weekend rekening houden met de afsluiting van de Heinenoordtunnel (A29). De tunnel gaat vrijdagavond dicht richting Rotterdam en blijft tot maandag gesloten. Dit is de eerste van de nog drie weekendafsluitingen op de planning.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond burgemeester Marleen Sijbers (60) aanbevolen voor herbenoeming. Daarmee wordt zij voorgedragen voor een tweede ambtstermijn. Sijbers werd zes jaar geleden benoemd als burgemeester van Tholen en zit nu in het laatste jaar van haar eerste termijn.
1 dag geledenPOORTVLIET - Toneelclub Poortvliet is druk aan het repeteren geweest voor het blijspel 'Geen familie... dan maar een goeie buurvrouw!'. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van Arie en Sofie Steendam. Ze wonen in een dorp waar ook hun ouders hebben gewoond, maar die wonen intussen ergens anders, en de vader van Sofie woont al een tijdje alleen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.
2 dagen geleden