Anky Vroegop: ‘Het is een vriendengroep die aanvoelt als familie’
Stichting Vrienden van Siem is een organisatie uit Sint Annaland die vanuit een vriendengroep is opgericht der nagedachtenis aan hun vriend Siem Vroegop, die helaas veel te vroeg aan de ziekte kanker bezweek. Jaarlijks organiseren ze verschillende activiteiten om geld in te zamelen voor het goede doel die gerelateerd is aan kanker. Als secretaresse is Anky Vroegop daar nauw bij betrokken.
‘’Dit jaar maken wij twee verschillende pakketjes voor Moederdag’’, vertelt Anky. ‘’Eén van de pakketjes bezit een ovenwand met advocaat, die we zelf maken.’’ Het ander pakket bestaat ook net zo goed uit één ovenwand, maar in plaats van advocaat met Moederdagsoezen.
Naast een actie voor Moederdag, heeft de stichting ook iets in de planning voor Vaderdag. Verder willen ze in de herfst een Oktoberfest organiseren. Het ingezamelde geld van de moederdag actie zal naar de oncologische dagbehandeling afdeling van het Weel-Bethesda ziekenhuis in het Zuid-Hollandse Dirksland gaan. Vanwege de oorlog in Oekraïne, is er gekozen om een deel van de opbrengt te geven aan Stichting Metadidomi. Die zet zich in om noodhulp in het door oorlog getroffen land en vluchtelingen in omringende landen te verlenen.
Anky is rond 2013 bij de Vrienden Siem terecht gekomen. ‘’Ik wilde graag betrokken zijn en zocht iets waar ik mij bij kon aansluiten. Bij Vrienden van Siem vond ik heel veel samenhorigheid.’’ Na een paar jaar kwam een plekje bij het bestuur vrij en is ze zo daar terecht gekomen. ‘’Vrienden voor Siem is meer dan alleen een stichting, het is een vriendengroep die aanvoelt als familie.’’
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - De Lidl in Sint-Maartensdijk staat voor een verhuizing van het centrum naar het bedrijventerrein aan de Sportlaan. Met een bijna verdubbelde winkeloppervlakte en ruim 120 parkeerplaatsen belooft de nieuwe locatie meer ruimte en betere bereikbaarheid voor klanten.
4 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Door de sluiting van het Smerdiekse winkeltje Wegwijs Lokaal moeten ook de deuren van de Oranjekamer voorlopig dicht blijven. Totdat vrijwilligers Joost en Olga Molegraaf een nieuwe locatie in Sint-Maartensdijk hebben gevonden, is het minimuseum niet toegankelijk. "Het is lastig, maar wij gaan ervan uit dat de Oranjekamer blijft bestaan."
23 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Na jaren van het verbinden van toeristen en inwoners met lokale producten, sluit Roland van Tilborg (54) zijn Wegwijs Lokaal in Sint-Maartensdijk. De ruimte aan de Kaaistraat wordt per 1 januari overgedragen. "Ik neem met gemengde gevoelens afscheid van de winkel."
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Begin november is voor de 13e keer het Veteranen Dubbel Toernooi bij TV De Ruucstoppelen georganiseerd. Ondanks de kleinschaligheid van het derde toernooi dit jaar, werd het dankzij de 61 deelnemende spelers een zeer geslaagd en gezellig evenement.
1 dag geledenTHOLEN - In het hart van Tholen, aan de Markt, staat al 125 jaar de huidige Rooms-Katholieke Kerk Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart. Voor velen is het een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld: de kerk met haar hoge ramen, warme interieur en open deuren. Dit jaar viert de parochie een bijzonder jubileum, want precies 125 jaar geleden, op 19 november 1900, werd de kerk plechtig ingezegend. Pastoor Hans de Kort is al geruime tijd aan de kerk verbonden en gaat de meeste diensten voor.
1 dag geledenTHOLEN - Na een uitzonderlijk zachte start van november wordt het dit weekend een stuk kouder. De temperatuur daalt overdag naar 5 tot 10 graden en tijdens heldere nachten kan het zelfs gaan vriezen. Dat meldt meteoroloog Rico Schröder in zijn maandverwachting.
1 dag geledenTHOLEN - Sinterklaas is weer in het land. Na zijn aankomst op Texel zette de pakjesboot zaterdag koers naar Tholen. Rond 15.00 uur begon daar de intocht door de stad, ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Dit had alles te maken met de gewijzigde route: de Sint liep dit jaar niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van Rien Burgers.
2 dagen geleden