Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anky Vroegop: ‘Het is een vriendengroep die aanvoelt als familie’

Anky Vroegop: ‘Het is een vriendengroep die aanvoelt als familie’

Stichting Vrienden van Siem is een organisatie uit Sint Annaland die vanuit een vriendengroep is opgericht der nagedachtenis aan hun vriend Siem Vroegop, die helaas veel te vroeg aan de ziekte kanker bezweek. Jaarlijks organiseren ze verschillende activiteiten om geld in te zamelen voor het goede doel die gerelateerd is aan kanker. Als secretaresse is Anky Vroegop daar nauw bij betrokken.

‘’Dit jaar maken wij twee verschillende pakketjes voor Moederdag’’, vertelt Anky. ‘’Eén van de pakketjes bezit een ovenwand met advocaat, die we zelf maken.’’ Het ander pakket bestaat ook net zo goed uit één ovenwand, maar in plaats van advocaat met Moederdagsoezen. 

Naast een actie voor Moederdag, heeft de stichting ook iets in de planning voor Vaderdag. Verder willen ze in de herfst een Oktoberfest organiseren. Het ingezamelde geld van de moederdag actie zal naar de oncologische dagbehandeling afdeling van het Weel-Bethesda ziekenhuis in het Zuid-Hollandse Dirksland gaan. Vanwege de oorlog in Oekraïne, is er gekozen om een deel van de opbrengt te geven aan Stichting Metadidomi. Die zet zich in om noodhulp in het door oorlog getroffen land en vluchtelingen in omringende landen te verlenen. 

Anky is rond 2013 bij de Vrienden Siem terecht gekomen. ‘’Ik wilde graag betrokken zijn en zocht iets waar ik mij bij kon aansluiten. Bij Vrienden van Siem vond ik heel veel samenhorigheid.’’ Na een paar jaar kwam een plekje bij het bestuur vrij en is ze zo daar terecht gekomen. ‘’Vrienden voor Siem is meer dan alleen een stichting, het is een vriendengroep die aanvoelt als familie.’’ 

Meer uit Tholen

Tholen in trek bij woningzoekenden, meeste nieuwe inwoners kwamen uit Bergen op Zoom

THOLEN - De gemeente Tholen mocht vorig jaar iets meer nieuwe inwoners verwelkomen dan dat er mensen vertrokken. Vooral vanuit Bergen op Zoom kwam relatief veel nieuwe aanwas. Wie Tholen juist achter zich liet, ging het vaakst in Bergen op Zoom wonen. Dat blijkt uit nieuwe CBS-cijfers.

1 uur geleden
Veel buurgemeenten zeggen nee, Tholen houdt deur voor vuurwerkshows open

THOLEN - De gemeente Tholen heeft nog geen besluit genomen over het verlenen van ontheffingen voor vuurwerkshows tijdens de komende jaarwisseling. Het wordt de eerste jaarwisseling met een landelijk vuurwerkverbod. Veel Zeeuwse en Brabantse gemeenten hebben al besloten geen ontheffingen te verlenen, maar Tholen zet die deur voorlopig nog op een kier.

22 uur geleden
Bijzondere altblokfluit klinkt dit weekend in het oude stadhuis van Tholen

THOLEN - Bezoekers van het Stadhuisconcert in Tholen krijgen zaterdag 8 augustus de kans om een bijzonder instrument te horen dat maar zelden klinkt. Sascha Mommertz bespeelt dan een speciaal gestemde altblokfluit, begeleid door clavecinist Marijn Slappendel. Het concert begint om 15.30 uur in het oude stadhuis.

1 dag geleden
Sint-Annaland maakt zich op voor jaarlijkse braderie én kinderbraderie

SINT-ANNALAND - De kermis draait al sinds woensdag volop en Sint-Annaland loopt daarmee langzaam warm voor het feestweekend.  Op zaterdag 8 augustus is het weer tijd voor de jaarlijkse braderie.

1 dag geleden
Nieuwe stap voor Bravis: terrein wordt voorbereid op bouw van splinternieuw ziekenhuis

WEST-BRABANT/THOLEN - De voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar gaan een nieuwe fase in. Vanaf maandag 17 augustus start de gemeente Roosendaal met het bouwrijp maken van het terrein. De daadwerkelijke bouw van het ziekenhuis staat gepland voor oktober.

1 dag geleden
Onderhoud Slaakbrug loopt tóch iets uit: Hoofdrijbaan zaterdag pas open

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De hoofdrijbaan van de Slaakbrug gaat toch niet vrijdagmiddag open, wat Rijkswaterstaat eerder deze week wel had beloofd. De werkzaamheden lopen iets uit, waardoor het verkeer naar verwachting pas vanaf zaterdagochtend 06.00 uur weer over de hoofdrijbaan kan rijden. Meteen daarna gaat de parallelweg dicht.

2 dagen geleden
Lustrumeditie Havenplein Festival belooft opnieuw feestweekend in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Muziek, gezelligheid en een bomvol Havenplein. Dat is wat bezoekers op vrijdag 7 en zaterdag 8 augustus kunnen verwachten tijdens de vijfde editie van het Havenplein Festival. Het gratis feest valt traditiegetrouw samen met de kermis en jaarlijkse braderie en is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde op de evenementenkalender van Sint-Annaland.

2 dagen geleden