Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andy van der Velde heeft goede hoop dat de Thoolse Mijl door kan gaan

Andy van der Velde heeft goede hoop dat de Thoolse Mijl door kan gaan

De aangekondigde versoepelingen zorgen voor blijdschap en opluchting onder veel organisatoren van evenementen. Ook Andy van der Velde heeft goede hoop dat de Thoolse Mijl op 27 augustus door kan gaan. Toch houdt hij nog een slag om de arm totdat hij de vergunning van de gemeente Tholen in handen heeft.

27 augustus is gekozen voor de 2021-editie van de Thoolse Mijl. “Gezien de zomervakantie niet ideaal”, weet Andy. “Sommige vaste deelnemers zijn op vakantie, maar we moeten met veel dingen rekening houden. Om te beginnen natuurlijk het getij. En in september is het water doorgaans kouder en de kans op wind groter. We willen een toegankelijke zwemtocht zijn, dus ook voor beginnende zwemmers. Dan wil je geen fikse tegenwind. Daarnaast zijn er rond die tijd ook veel zwemwedstrijden in Goes. Je wilt niet in elkaars zwemwater zitten”, zegt hij lachend. Andy staat in de startblokken, maar zegt dat er wat betreft de aanmeldingen en het zoeken naar sponsoren de vergunningen echt rond moeten zijn. “Gelukkig hebben we die van Rijkswaterstaat al. Hopelijk volgt die van de gemeente snel. Het wordt ook wat betreft de maatregelen spannend. We willen geen politieagentje spelen en we staan niet met een meetlint. Onze vrijwilligers doen het als hobby dus het moet wel leuk blijven.” Als de Thoolse Mijl doorgaat, verwacht Andy veel deelnemers. “Meer dan de gebruikelijke honderd. Velen hebben het zwemmen in open water ontdekt toen de zwembaden dicht waren. Het is zoveel leuker dan zwemmen tussen vier muren!” 

Meer uit Tholen

Bijna 5.000 aanvragen voor ontheffing tijdens afsluiting Westerscheldetunnel

ZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.

2 uur geleden
Karim looft 1000 euro uit voor gouden tip na vernieling The Saloon

THOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.

19 uur geleden
Creatieve avond brengt Fluplandse vrouwen samen in De Wimpel

SINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.

22 uur geleden
Zakken vol zwerfafval verzameld tijdens Thoolse Clean Up Week

THOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.

1 dag geleden
Twee ruiten van The Saloon in Tholen ingegooid: ‘Kom het oplossen als een man’

THOLEN - Bij The Saloon in Tholen zijn vorige week vrijdag stenen door de ruiten van de kapperszaak gegooid. Eigenaar Karzan Karim tast nog altijd in het duister wie dit heeft gedaan. Hij schat de schade op ruim duizend euro en hoopt dat de daders zich melden. "Je hebt de ruiten kapot gemaakt als een kind, kom het oplossen als een man."

1 dag geleden
Thoolse kinderen kunnen weer gratis kennismaken met sporten en hobby’s

THOLEN - Basisschoolkinderen in de gemeente Tholen kunnen vanaf volgende week weer kennismaken met allerlei sporten, activiteiten en hobby's. Het vertrouwde boekje Jij op Tholen is namelijk terug, maar heeft dit jaar een nieuwe naam en een frisse uitstraling: Sjors Sportief & Creatief.

1 dag geleden
Haringvlietbrug in beide richtingen twee nachten dicht voor onderhoud

WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug is deze week twee nachten afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden. Rijkswaterstaat sluit zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen af. De afsluiting geldt van woensdag 23 op donderdag 24 september en van donderdag 24 op vrijdag 25 september, telkens van 22.00 tot 05.00 uur.

2 dagen geleden