Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Anderhalf jaar cel voor zakenman die 'rampvlucht' Sala regelde

Anderhalf jaar cel voor zakenman die 'rampvlucht' Sala regelde

CARDIFF (ANP) - De zakenman die begin 2019 de vlucht regelde waarmee voetballer Emiliano Sala naar Cardiff zou vliegen, moet anderhalf jaar de gevangenis in. Volgens de rechtbank in Cardiff heeft de 67-jarige David Henderson schuld aan het drama dat ontstond boven Het Kanaal. Het vliegtuig stortte in zee, zowel de Argentijnse spits als de piloot kwam om het leven.

Henderson had geregeld dat Sala met een privévliegtuig van Frankrijk naar Wales zou worden gevlogen. Kort daarvoor was zijn transfer van Nantes naar Cardiff City afgerond. De zakenman schakelde daarvoor piloot David Ibbotson in, die regelmatig zulke klusjes voor hem deed. Ibbotson had echter geen vergunning om te vliegen met het betreffende vliegtuig, een eenmotorige Piper Malibu, en hij mocht ook niet in het donker de lucht in.

Het vliegtuigje verdween op 21 januari 2019 's avonds boven Het Kanaal van de radar. Na een dagenlange zoektocht werd op de bodem van de zee het wrak gelokaliseerd, met daarin het lichaam van Sala. Het lichaam van Ibbotson bleek onvindbaar.

Met de transfer van de Argentijn was naar verluidt een transfersom gemoeid van circa 20 miljoen euro. Na het dodelijke ongeluk van de Argentijn besliste wereldvoetbalbond FIFA dat Cardiff alsnog een bedrag van 6 miljoen euro aan Nantes moest betalen.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

2 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

2 uur geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

3 uur geleden
Liverpool verliest bij Bournemouth door doelpunt in slotseconden

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.

3 uur geleden
Heerenveen laat Bochniewicz terugkeren naar Polen

HEERENVEEN (ANP) - Pawel Bochniewicz verlaat sc Heerenveen en keert terug naar Polen. De 29-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Górnik Zabrze, de huidige nummer 2 van de hoogste Poolse competitie.

4 uur geleden
Saibari en Dest weer in basis bij PSV tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.

5 uur geleden
Ajacied Baas scoort voor het eerst tweemaal in een wedstrijd

AMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."

5 uur geleden