Anderhalf jaar cel voor zakenman die 'rampvlucht' Sala regelde
CARDIFF (ANP) - De zakenman die begin 2019 de vlucht regelde waarmee voetballer Emiliano Sala naar Cardiff zou vliegen, moet anderhalf jaar de gevangenis in. Volgens de rechtbank in Cardiff heeft de 67-jarige David Henderson schuld aan het drama dat ontstond boven Het Kanaal. Het vliegtuig stortte in zee, zowel de Argentijnse spits als de piloot kwam om het leven.
Henderson had geregeld dat Sala met een privévliegtuig van Frankrijk naar Wales zou worden gevlogen. Kort daarvoor was zijn transfer van Nantes naar Cardiff City afgerond. De zakenman schakelde daarvoor piloot David Ibbotson in, die regelmatig zulke klusjes voor hem deed. Ibbotson had echter geen vergunning om te vliegen met het betreffende vliegtuig, een eenmotorige Piper Malibu, en hij mocht ook niet in het donker de lucht in.
Het vliegtuigje verdween op 21 januari 2019 's avonds boven Het Kanaal van de radar. Na een dagenlange zoektocht werd op de bodem van de zee het wrak gelokaliseerd, met daarin het lichaam van Sala. Het lichaam van Ibbotson bleek onvindbaar.
Met de transfer van de Argentijn was naar verluidt een transfersom gemoeid van circa 20 miljoen euro. Na het dodelijke ongeluk van de Argentijn besliste wereldvoetbalbond FIFA dat Cardiff alsnog een bedrag van 6 miljoen euro aan Nantes moest betalen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
16 uur geleden