Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andere landen nemen nog geen maatregelen tegen Babboe-bakfietsen

Andere landen nemen nog geen maatregelen tegen Babboe-bakfietsen

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders in een aantal andere landen waar Babboe actief is, komen nog niet met maatregelen tegen het bakfietsbedrijf in navolging van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De Nederlandse toezichthouder voerde een week geleden een voorlopig verkoopverbod in voor alle bakfietsen van Babboe en eiste dat het bedrijf de meeste modellen terugroept.

Het Nederlandse Babboe verkocht tot voor kort ook bakfietsen in verschillende landen in Europa en in onder meer de Verenigde Staten, Canada en Australië. Sinds de bevindingen van de NVWA bekend werden, is Babboe ook in andere landen tijdelijk gestopt met de verkoop. Volgens de NVWA zouden de afgelopen jaren honderden frames zijn gebroken van bakfietsen van Babboe. De fietsen mogen van de toezichthouder weer verkocht worden als het bedrijf heeft aangetoond dat ze veilig zijn.

Een woordvoerder van de Canadese toezichthouder Health Canada benadrukt dat fabrikanten en importeurs er volgens de regels in het land voor moeten zorgen dat hun producten veilig zijn en voldoen aan alle eisen. Het is verboden om producten te verkopen die onveilig of ongezond zijn voor mensen. De Canadese toezichthouder heeft geen bakfietsen van Babboe teruggeroepen of veiligheidswaarschuwingen afgegeven, aldus de woordvoerder.

Terugroepactie

Een woordvoerster van de Ierse toezichthouder CCPC laat weten nog te wachten op informatie van de NVWA over het veiligheidsprobleem met de bakfietsen. De Australische waakhond ACCC gaat niet specifiek in op Babboe-bakfietsen. Een woordvoerster meldt dat de ACCC verwacht dat een leverancier producten vrijwillig terugroept en van de markt haalt als die ontdekt dat een product onveilig is.

Babboe moet de NVWA nu informatie sturen over de terugroepactie en hoe groot die zal zijn. De toezichthouder meldde vorige week dat het bedrijf daar een paar dagen de tijd voor heeft. Een woordvoerder van de NVWA laat woensdag echter weten dat die informatie nog steeds niet binnen is.

Het is nog niet bekend hoe de terugroepactie van Babboe eruit zal zien en hoeveel bakfietsen moeten worden teruggeroepen. Het bedrijf wil woensdag nog steeds niet ingaan op vragen over de terugroepactie. "Op dit moment heeft het voorbereiden van de terugroepactie en het informeren van consumenten de hoogste prioriteit en kunnen we nog niet meer informatie delen", zei een woordvoerster van Babboe eerder deze week al.

Meer uit Financieel

WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

53 minuten geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

2 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

3 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

4 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

4 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

4 uur geleden
Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

5 uur geleden