Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andere landen nemen nog geen maatregelen tegen Babboe-bakfietsen

Andere landen nemen nog geen maatregelen tegen Babboe-bakfietsen

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders in een aantal andere landen waar Babboe actief is, komen nog niet met maatregelen tegen het bakfietsbedrijf in navolging van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De Nederlandse toezichthouder voerde een week geleden een voorlopig verkoopverbod in voor alle bakfietsen van Babboe en eiste dat het bedrijf de meeste modellen terugroept.

Het Nederlandse Babboe verkocht tot voor kort ook bakfietsen in verschillende landen in Europa en in onder meer de Verenigde Staten, Canada en Australië. Sinds de bevindingen van de NVWA bekend werden, is Babboe ook in andere landen tijdelijk gestopt met de verkoop. Volgens de NVWA zouden de afgelopen jaren honderden frames zijn gebroken van bakfietsen van Babboe. De fietsen mogen van de toezichthouder weer verkocht worden als het bedrijf heeft aangetoond dat ze veilig zijn.

Een woordvoerder van de Canadese toezichthouder Health Canada benadrukt dat fabrikanten en importeurs er volgens de regels in het land voor moeten zorgen dat hun producten veilig zijn en voldoen aan alle eisen. Het is verboden om producten te verkopen die onveilig of ongezond zijn voor mensen. De Canadese toezichthouder heeft geen bakfietsen van Babboe teruggeroepen of veiligheidswaarschuwingen afgegeven, aldus de woordvoerder.

Terugroepactie

Een woordvoerster van de Ierse toezichthouder CCPC laat weten nog te wachten op informatie van de NVWA over het veiligheidsprobleem met de bakfietsen. De Australische waakhond ACCC gaat niet specifiek in op Babboe-bakfietsen. Een woordvoerster meldt dat de ACCC verwacht dat een leverancier producten vrijwillig terugroept en van de markt haalt als die ontdekt dat een product onveilig is.

Babboe moet de NVWA nu informatie sturen over de terugroepactie en hoe groot die zal zijn. De toezichthouder meldde vorige week dat het bedrijf daar een paar dagen de tijd voor heeft. Een woordvoerder van de NVWA laat woensdag echter weten dat die informatie nog steeds niet binnen is.

Het is nog niet bekend hoe de terugroepactie van Babboe eruit zal zien en hoeveel bakfietsen moeten worden teruggeroepen. Het bedrijf wil woensdag nog steeds niet ingaan op vragen over de terugroepactie. "Op dit moment heeft het voorbereiden van de terugroepactie en het informeren van consumenten de hoogste prioriteit en kunnen we nog niet meer informatie delen", zei een woordvoerster van Babboe eerder deze week al.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

1 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

2 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

3 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

3 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

6 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

8 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

9 uur geleden