Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andere landen nemen nog geen maatregelen tegen Babboe-bakfietsen

Andere landen nemen nog geen maatregelen tegen Babboe-bakfietsen

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders in een aantal andere landen waar Babboe actief is, komen nog niet met maatregelen tegen het bakfietsbedrijf in navolging van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De Nederlandse toezichthouder voerde een week geleden een voorlopig verkoopverbod in voor alle bakfietsen van Babboe en eiste dat het bedrijf de meeste modellen terugroept.

Het Nederlandse Babboe verkocht tot voor kort ook bakfietsen in verschillende landen in Europa en in onder meer de Verenigde Staten, Canada en Australië. Sinds de bevindingen van de NVWA bekend werden, is Babboe ook in andere landen tijdelijk gestopt met de verkoop. Volgens de NVWA zouden de afgelopen jaren honderden frames zijn gebroken van bakfietsen van Babboe. De fietsen mogen van de toezichthouder weer verkocht worden als het bedrijf heeft aangetoond dat ze veilig zijn.

Een woordvoerder van de Canadese toezichthouder Health Canada benadrukt dat fabrikanten en importeurs er volgens de regels in het land voor moeten zorgen dat hun producten veilig zijn en voldoen aan alle eisen. Het is verboden om producten te verkopen die onveilig of ongezond zijn voor mensen. De Canadese toezichthouder heeft geen bakfietsen van Babboe teruggeroepen of veiligheidswaarschuwingen afgegeven, aldus de woordvoerder.

Terugroepactie

Een woordvoerster van de Ierse toezichthouder CCPC laat weten nog te wachten op informatie van de NVWA over het veiligheidsprobleem met de bakfietsen. De Australische waakhond ACCC gaat niet specifiek in op Babboe-bakfietsen. Een woordvoerster meldt dat de ACCC verwacht dat een leverancier producten vrijwillig terugroept en van de markt haalt als die ontdekt dat een product onveilig is.

Babboe moet de NVWA nu informatie sturen over de terugroepactie en hoe groot die zal zijn. De toezichthouder meldde vorige week dat het bedrijf daar een paar dagen de tijd voor heeft. Een woordvoerder van de NVWA laat woensdag echter weten dat die informatie nog steeds niet binnen is.

Het is nog niet bekend hoe de terugroepactie van Babboe eruit zal zien en hoeveel bakfietsen moeten worden teruggeroepen. Het bedrijf wil woensdag nog steeds niet ingaan op vragen over de terugroepactie. "Op dit moment heeft het voorbereiden van de terugroepactie en het informeren van consumenten de hoogste prioriteit en kunnen we nog niet meer informatie delen", zei een woordvoerster van Babboe eerder deze week al.

Meer uit Financieel

Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

1 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

3 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

3 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

4 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

4 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

4 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

5 uur geleden