Andere inzet politiehond moet aantal bijtincidenten verminderen
DEN HAAG (ANP) - De politiehond wordt voortaan anders ingezet. "De bijthond die ook kan zoeken moet plaatsmaken voor een zoekhond die ook kan bijten", meldt de politie maandag. Sinds begin april geldt daarvoor een nieuwe richtlijn om het aantal bijtincidenten te verminderen en worden maatregelen genomen om onder andere dierenleed zoveel mogelijk tegen te gaan. Aanleiding is het verbod op het gebruik van elektronische halsbanden in de nieuwe Wet Dieren.
Ook kreeg de politie kritiek na uitzendingen van de tv-programma's Zembla en Undercover in Nederland. Uit het onderzoek van Zembla bleek onder andere dat een politiehond te snel werd ingezet als wapen bij een aanhouding. Undercover in Nederland liet zien dat er mogelijk sprake was van dierenleed tijdens trainingen. Daarbij zou een stroombalk worden gebruikt bij het africhten van honden.
Om dat te voorkomen, wil de politie de honden voortaan anders inzetten en opleiden. Daarbij moeten hondengeleiders zich nog meer "bewust zijn dat hun hond een fors geweldsmiddel kan zijn". In de nieuwe richtlijn werkt de hond "voortaan in principe aangelijnd, tenzij de situatie erom vraagt het dier los te laten." Dat is het geval bij een vluchtpoging of wanneer de veiligheid van iemand in het geding komt.
Welzijn meer voorop
Ook staat het welzijn van de dieren meer voorop, aldus de politie. Tijdens trainingen worden geen stroomprikkels meer gebruikt om de honden bijvoorbeeld terug te roepen. De politie geeft aan het belangrijk te vinden "dat de honden fatsoenlijk worden grootgebracht en getraind voordat wij ze overnemen en dat ze na hun actieve loopbaan van zes à zeven jaren nog een goed 'tweede leven' hebben".
Volgens de politie is het aantal bijtgevallen door honden de afgelopen jaren afgenomen. In 2019 waren er 360 bijtincidenten. In 2020 en in 2021 waren dat er respectievelijk 337 en 200. De daling komt volgens de politie doordat hondengeleiders zorgvuldiger omgaan met de inzet van de politiehond. De politie heeft zo'n vierhonderd honden en hondengeleiders die zo'n 180 diensten per jaar draaien.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland, Overijssel en Noord-Holland. "Vannacht en woensdagochtend komt er in het noorden en noordoosten door ijzel op zeer uitgebreide schaal verraderlijke gladheid voor." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen. Het KNMI adviseert alleen de weg op te gaan als dat echt nodig is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vorig jaar kregen bijna 135.000 nieuwe patiënten de diagnose kanker. Dat is bijna evenveel als het jaar daarvoor. Volgens het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) werd de ziekte vastgesteld bij zo'n 72.100 mannen en 62.700 vrouwen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 130 Oekraïense militairen bevinden zich in Nederlandse medische centra voor behandeling of revalidatie. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in Nederland, Andriy Kostin, in een interview met het Oekraïense persbureau Ukrinform. Het gaat om "zeer ernstige gevallen" en de militairen worden behandeld voor zowel lichamelijk als psychologisch herstel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland en Overijssel. "In de loop van de avond, vannacht en woensdagochtend is er in het noorden en noordoosten op veel plaatsen verraderlijke gladheid door ijzel." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.
11 uur geleden