Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Andere inzet politiehond moet aantal bijtincidenten verminderen

Andere inzet politiehond moet aantal bijtincidenten verminderen

DEN HAAG (ANP) - De politiehond wordt voortaan anders ingezet. "De bijthond die ook kan zoeken moet plaatsmaken voor een zoekhond die ook kan bijten", meldt de politie maandag. Sinds begin april geldt daarvoor een nieuwe richtlijn om het aantal bijtincidenten te verminderen en worden maatregelen genomen om onder andere dierenleed zoveel mogelijk tegen te gaan. Aanleiding is het verbod op het gebruik van elektronische halsbanden in de nieuwe Wet Dieren.

Ook kreeg de politie kritiek na uitzendingen van de tv-programma's Zembla en Undercover in Nederland. Uit het onderzoek van Zembla bleek onder andere dat een politiehond te snel werd ingezet als wapen bij een aanhouding. Undercover in Nederland liet zien dat er mogelijk sprake was van dierenleed tijdens trainingen. Daarbij zou een stroombalk worden gebruikt bij het africhten van honden.

Om dat te voorkomen, wil de politie de honden voortaan anders inzetten en opleiden. Daarbij moeten hondengeleiders zich nog meer "bewust zijn dat hun hond een fors geweldsmiddel kan zijn". In de nieuwe richtlijn werkt de hond "voortaan in principe aangelijnd, tenzij de situatie erom vraagt het dier los te laten." Dat is het geval bij een vluchtpoging of wanneer de veiligheid van iemand in het geding komt.

Welzijn meer voorop

Ook staat het welzijn van de dieren meer voorop, aldus de politie. Tijdens trainingen worden geen stroomprikkels meer gebruikt om de honden bijvoorbeeld terug te roepen. De politie geeft aan het belangrijk te vinden "dat de honden fatsoenlijk worden grootgebracht en getraind voordat wij ze overnemen en dat ze na hun actieve loopbaan van zes à zeven jaren nog een goed 'tweede leven' hebben".

Volgens de politie is het aantal bijtgevallen door honden de afgelopen jaren afgenomen. In 2019 waren er 360 bijtincidenten. In 2020 en in 2021 waren dat er respectievelijk 337 en 200. De daling komt volgens de politie doordat hondengeleiders zorgvuldiger omgaan met de inzet van de politiehond. De politie heeft zo'n vierhonderd honden en hondengeleiders die zo'n 180 diensten per jaar draaien.

Meer uit Binnenland

EOD: gevonden bom is 500-ponder uit WOII, wordt snel verwijderd

WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.

1 uur geleden
Nederlandse onderwijsinstellingen getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.

1 uur geleden
Explosief uit WOII gevonden in Weesp, treinverkeer stilgelegd

WEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.

1 uur geleden
Burgers verliezen zaak tegen Solvinity-verlenging

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.

1 uur geleden
Eis vier jaar cel tegen medewerkster rechtbank voor verkopen info

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.

2 uur geleden
Vier aanhoudingen voor fraude met miljoenen aan coronasteun

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.

3 uur geleden
Opvarenden Hondius na aankomst Tenerife door naar hun thuisland

MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.

3 uur geleden