Amsterdamse VVD: Joden zijn niet meer veilig in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse VVD noemt de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters "een nieuw dieptepunt in een lange reeks dieptepunten". "Joden zijn echt niet meer veilig in Amsterdam. Antisemitisch tuig trekt door onze straten", zegt fractievoorzitter Daan Wijnants op X. De partij wil woensdag in de gemeenteraad hierover in debat met burgemeester Femke Halsema. "Actie moet nu!"
"Het is ongelofelijk om de beelden te zien, waarbij echt op zoek is gegaan naar Joodse mensen", zegt Wijnants in een nadere reactie. "We moeten de onderste steen boven krijgen en de daders moeten worden gepakt." De fractievoorzitter zegt verder dat er "een cultuur lijkt te ontstaan, waarbij een groep zich onaantastbaar voelt om dit te gaan doen". "Pro-Palestijnse betogers voelen zich veilig genoeg, wetend dat ze toch bijna niet gepakt kunnen worden vanwege de 'hit and run'-acties die ze doen."
De nacht na de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv verliep zeer onrustig in Amsterdam, waarbij een onbekend aantal supporters van de Israëlische club is aangevallen. Over of er voldoende maatregelen waren getroffen om dit te voorkomen, wil Wijnants zich nog niet uitspreken. "Dat is heel ingewikkeld. Er was een gigantische politiemacht op de been, daar heeft het in elk geval niet aan gelegen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
36 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
5 uur geleden