Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse VVD: Joden zijn niet meer veilig in Amsterdam

Amsterdamse VVD: Joden zijn niet meer veilig in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse VVD noemt de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters "een nieuw dieptepunt in een lange reeks dieptepunten". "Joden zijn echt niet meer veilig in Amsterdam. Antisemitisch tuig trekt door onze straten", zegt fractievoorzitter Daan Wijnants op X. De partij wil woensdag in de gemeenteraad hierover in debat met burgemeester Femke Halsema. "Actie moet nu!"

"Het is ongelofelijk om de beelden te zien, waarbij echt op zoek is gegaan naar Joodse mensen", zegt Wijnants in een nadere reactie. "We moeten de onderste steen boven krijgen en de daders moeten worden gepakt." De fractievoorzitter zegt verder dat er "een cultuur lijkt te ontstaan, waarbij een groep zich onaantastbaar voelt om dit te gaan doen". "Pro-Palestijnse betogers voelen zich veilig genoeg, wetend dat ze toch bijna niet gepakt kunnen worden vanwege de 'hit and run'-acties die ze doen."

De nacht na de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv verliep zeer onrustig in Amsterdam, waarbij een onbekend aantal supporters van de Israëlische club is aangevallen. Over of er voldoende maatregelen waren getroffen om dit te voorkomen, wil Wijnants zich nog niet uitspreken. "Dat is heel ingewikkeld. Er was een gigantische politiemacht op de been, daar heeft het in elk geval niet aan gelegen."

Meer uit Binnenland

Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

2 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

2 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

2 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

3 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

3 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

3 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

3 uur geleden