Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse VVD: Joden zijn niet meer veilig in Amsterdam

Amsterdamse VVD: Joden zijn niet meer veilig in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse VVD noemt de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters "een nieuw dieptepunt in een lange reeks dieptepunten". "Joden zijn echt niet meer veilig in Amsterdam. Antisemitisch tuig trekt door onze straten", zegt fractievoorzitter Daan Wijnants op X. De partij wil woensdag in de gemeenteraad hierover in debat met burgemeester Femke Halsema. "Actie moet nu!"

"Het is ongelofelijk om de beelden te zien, waarbij echt op zoek is gegaan naar Joodse mensen", zegt Wijnants in een nadere reactie. "We moeten de onderste steen boven krijgen en de daders moeten worden gepakt." De fractievoorzitter zegt verder dat er "een cultuur lijkt te ontstaan, waarbij een groep zich onaantastbaar voelt om dit te gaan doen". "Pro-Palestijnse betogers voelen zich veilig genoeg, wetend dat ze toch bijna niet gepakt kunnen worden vanwege de 'hit and run'-acties die ze doen."

De nacht na de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv verliep zeer onrustig in Amsterdam, waarbij een onbekend aantal supporters van de Israëlische club is aangevallen. Over of er voldoende maatregelen waren getroffen om dit te voorkomen, wil Wijnants zich nog niet uitspreken. "Dat is heel ingewikkeld. Er was een gigantische politiemacht op de been, daar heeft het in elk geval niet aan gelegen."

Meer uit Binnenland

Four Freedoms Awards onder meer naar Gisèle Pelicot

MIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.

14 minuten geleden
Minder asielaanvragen, maar recordaantal nareizigers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.

1 uur geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

7 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

10 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

10 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

10 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

12 uur geleden