Amsterdamse VVD: Joden zijn niet meer veilig in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse VVD noemt de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters "een nieuw dieptepunt in een lange reeks dieptepunten". "Joden zijn echt niet meer veilig in Amsterdam. Antisemitisch tuig trekt door onze straten", zegt fractievoorzitter Daan Wijnants op X. De partij wil woensdag in de gemeenteraad hierover in debat met burgemeester Femke Halsema. "Actie moet nu!"
"Het is ongelofelijk om de beelden te zien, waarbij echt op zoek is gegaan naar Joodse mensen", zegt Wijnants in een nadere reactie. "We moeten de onderste steen boven krijgen en de daders moeten worden gepakt." De fractievoorzitter zegt verder dat er "een cultuur lijkt te ontstaan, waarbij een groep zich onaantastbaar voelt om dit te gaan doen". "Pro-Palestijnse betogers voelen zich veilig genoeg, wetend dat ze toch bijna niet gepakt kunnen worden vanwege de 'hit and run'-acties die ze doen."
De nacht na de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv verliep zeer onrustig in Amsterdam, waarbij een onbekend aantal supporters van de Israëlische club is aangevallen. Over of er voldoende maatregelen waren getroffen om dit te voorkomen, wil Wijnants zich nog niet uitspreken. "Dat is heel ingewikkeld. Er was een gigantische politiemacht op de been, daar heeft het in elk geval niet aan gelegen."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
9 uur geleden