Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse onderscheiding voor lhbti-ambassadeur Diva Mayday

Amsterdamse onderscheiding voor lhbti-ambassadeur Diva Mayday

AMSTERDAM (ANP) - Diva Mayday (artiestennaam van Robin Blum) heeft vrijdag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen uit handen van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema. Mayday ontving de gemeentelijke onderscheiding "vanwege haar grote bijdrage aan de acceptatie en emancipatie van de lhbti-gemeenschap en daarmee aan de nationale en internationale uitstraling van het DNA van de stad Amsterdam".

De gemeente noemt Mayday een in Nederland en daarbuiten bekende Amsterdamse dragpersoonlijkheid en allround entertainer. "Zij is een begrip binnen en buiten de Amsterdamse stadsgrenzen en een ambassadeur van de Amsterdamse scene." En: "Mayday is een professional die zich al jaren inzet voor de scene, een activist die geen blad voor haar mond neemt, haar hart op de goede plaats heeft en werkt in de Amsterdamse traditie van gastvrijheid, verscheidenheid, zichtbaarheid, creativiteit en acceptatie."

Zo zet Mayday zich onder meer in voor het Aidsfonds, is zij mede-initiatiefnemer van de Rainbow-Awards, en is ze betrokken bij het We Stand Together Project. "Mayday is strijdvaardig, standvastig en zeer uitgesproken. Ondanks dat ze zelf diverse keren te maken heeft gehad met lhbtiq+-geweld. Onverschrokken blijft zij opkomen voor anderen."

De Frans Banninck Cocqpenning is voor mensen die zich tijdens een periode van ten minste twaalf jaar bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Parlement viert samen met koning 80 jaar vrijheid en democratie

DEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag vieren politici dat het precies tachtig jaar geleden is dat het parlement voor de eerste keer na de Tweede Wereldoorlog weer bijeenkwam. Ook koning Willem-Alexander en prinses Amalia zijn donderdagochtend aanwezig bij de Bijzondere Verenigde Vergadering van de Eerste en de Tweede Kamer samen.

51 minuten geleden
Van Weel pleit in Brussel voor sancties tegen Soedan

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gaat donderdag in Brussel pleiten voor sancties tegen Soedan. Dat gaat hij doen tijdens de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "Ik denk dat we het er wel over eens zijn dat we in ieder geval de hoofddaders van het gruwelijke geweld in Soedan moeten aanpakken", zei hij voor het begin van de vergadering in Brussel. Het opleggen van sancties tegen hen is "wel het minste wat we kunnen doen", zei Van Weel.

53 minuten geleden
Vijf aanhoudingen voor subsidiefraude aardbevingsschade

GRONINGEN (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft eerder deze week vijf mannen opgepakt op verdenking van subsidiefraude rondom aardbevingsschade in Groningen. Ze zouden onterecht ruim driehonderd subsidieaanvragen hebben ingediend en daarmee meer dan 1 miljoen euro hebben ontvangen.

2 uur geleden
Kabinet overweegt bedenktijd voor kopers van grond

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.

2 uur geleden
Demonstratie tegen wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).

2 uur geleden
Rijkswaterstaat houdt eerste regionale strooiactie van seizoen

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.

3 uur geleden
Amsterdam trekt geld uit voor meer hiv-preventie

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat meer geld steken in de preventie van hiv-besmettingen. Dat laat zorgwethouder Alexander Scholtes weten in reactie op een bericht van Stichting hiv monitoring (SHM) van Amsterdam UMC. Daaruit blijkt dat het aantal nieuwe gevallen van hiv niet meer daalt en dat het mogelijk gaat stijgen.

3 uur geleden