Amsterdamse noodverordening blijft van kracht, verbod protest Dam
AMSTERDAM (ANP) - Het demonstratieverbod in Amsterdam blijft van kracht. Dat besloot de rechtbank in Amsterdam zondag. Dat betekent dat een pro-Palestijns protest op de Dam om 14.00 uur niet mag plaatsvinden.
Activist Frank van der Linde had een kort geding aangespannen om toch te mogen demonstreren, hoewel er sinds vrijdagavond een noodverordening geldt in de hoofdstad. Die noodbevoegdheid houdt onder meer in dat er niet gedemonstreerd mag worden. Deze maatregel werd ingevoerd na de gewelddadigheden in Amsterdam na de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv in de nacht van donderdag op vrijdag.
Volgens Van der Linde staan de Maccabi Tel Aviv-fans die in de stad waren voor de wedstrijd tegen Ajax ook in Israël bekend om hun vergaande racistische uitingen. Die "ranzige, racistische bagger" hebben ze volgens Van der Linde ook in Amsterdam geuit. Ook zouden ze onder meer mensen hebben aangevallen en taxichauffeurs hebben belaagd.
Van der Linde: arabierenhaat
"Toen zijn de stoppen doorgeslagen, dat kan je ook best afkeuren", aldus Van der Linde. "Maar dat is wel de volgorde." Hij wil het hebben over "arabierenhaat", want daar hebben de autoriteiten het volgens hem niet over. Van der Linde beaamt dat er antisemitische incidenten zijn geweest, maar dat als pogrom bestempelen is volgens hem "te bizar voor woorden".
De rechter ging niet mee in zijn bezwaren, onder meer omdat de politie aangaf dat er in de nacht van zaterdag op zondag weer incidenten zijn geweest en dat de demonstratie aanleiding zou kunnen zijn voor een nieuwe escalatie. Bovendien wees hij erop dat de noodverordening tot maandagochtend van kracht is en er naar verwachting daarna weer gedemonstreerd mag worden.
Toch naar de Dam
Van der Linde gaf na afloop aan dat hij van plan was toch naar de Dam te gaan, omdat hij daar "heel veel mensen" verwacht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
16 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
19 uur geleden