Amsterdamse noodverordening blijft van kracht, verbod protest Dam
AMSTERDAM (ANP) - Het demonstratieverbod in Amsterdam blijft van kracht. Dat besloot de rechtbank in Amsterdam zondag. Dat betekent dat een pro-Palestijns protest op de Dam om 14.00 uur niet mag plaatsvinden.
Activist Frank van der Linde had een kort geding aangespannen om toch te mogen demonstreren, hoewel er sinds vrijdagavond een noodverordening geldt in de hoofdstad. Die noodbevoegdheid houdt onder meer in dat er niet gedemonstreerd mag worden. Deze maatregel werd ingevoerd na de gewelddadigheden in Amsterdam na de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv in de nacht van donderdag op vrijdag.
Volgens Van der Linde staan de Maccabi Tel Aviv-fans die in de stad waren voor de wedstrijd tegen Ajax ook in Israël bekend om hun vergaande racistische uitingen. Die "ranzige, racistische bagger" hebben ze volgens Van der Linde ook in Amsterdam geuit. Ook zouden ze onder meer mensen hebben aangevallen en taxichauffeurs hebben belaagd.
Van der Linde: arabierenhaat
"Toen zijn de stoppen doorgeslagen, dat kan je ook best afkeuren", aldus Van der Linde. "Maar dat is wel de volgorde." Hij wil het hebben over "arabierenhaat", want daar hebben de autoriteiten het volgens hem niet over. Van der Linde beaamt dat er antisemitische incidenten zijn geweest, maar dat als pogrom bestempelen is volgens hem "te bizar voor woorden".
De rechter ging niet mee in zijn bezwaren, onder meer omdat de politie aangaf dat er in de nacht van zaterdag op zondag weer incidenten zijn geweest en dat de demonstratie aanleiding zou kunnen zijn voor een nieuwe escalatie. Bovendien wees hij erop dat de noodverordening tot maandagochtend van kracht is en er naar verwachting daarna weer gedemonstreerd mag worden.
Toch naar de Dam
Van der Linde gaf na afloop aan dat hij van plan was toch naar de Dam te gaan, omdat hij daar "heel veel mensen" verwacht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geleden