Amsterdamse noodverordening blijft van kracht, verbod protest Dam
AMSTERDAM (ANP) - Het demonstratieverbod in Amsterdam blijft van kracht. Dat besloot de rechtbank in Amsterdam zondag. Dat betekent dat een pro-Palestijns protest op de Dam om 14.00 uur niet mag plaatsvinden.
Activist Frank van der Linde had een kort geding aangespannen om toch te mogen demonstreren, hoewel er sinds vrijdagavond een noodverordening geldt in de hoofdstad. Die noodbevoegdheid houdt onder meer in dat er niet gedemonstreerd mag worden. Deze maatregel werd ingevoerd na de gewelddadigheden in Amsterdam na de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv in de nacht van donderdag op vrijdag.
Volgens Van der Linde staan de Maccabi Tel Aviv-fans die in de stad waren voor de wedstrijd tegen Ajax ook in Israël bekend om hun vergaande racistische uitingen. Die "ranzige, racistische bagger" hebben ze volgens Van der Linde ook in Amsterdam geuit. Ook zouden ze onder meer mensen hebben aangevallen en taxichauffeurs hebben belaagd.
Van der Linde: arabierenhaat
"Toen zijn de stoppen doorgeslagen, dat kan je ook best afkeuren", aldus Van der Linde. "Maar dat is wel de volgorde." Hij wil het hebben over "arabierenhaat", want daar hebben de autoriteiten het volgens hem niet over. Van der Linde beaamt dat er antisemitische incidenten zijn geweest, maar dat als pogrom bestempelen is volgens hem "te bizar voor woorden".
De rechter ging niet mee in zijn bezwaren, onder meer omdat de politie aangaf dat er in de nacht van zaterdag op zondag weer incidenten zijn geweest en dat de demonstratie aanleiding zou kunnen zijn voor een nieuwe escalatie. Bovendien wees hij erop dat de noodverordening tot maandagochtend van kracht is en er naar verwachting daarna weer gedemonstreerd mag worden.
Toch naar de Dam
Van der Linde gaf na afloop aan dat hij van plan was toch naar de Dam te gaan, omdat hij daar "heel veel mensen" verwacht.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."
27 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - In de historische binnenstad van Leeuwarden woedt in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand in een woning aan de Grote Hoogstraat. De Veiligheidsregio Fryslân meldt dat het pand aan de voorzijde op instorten staat. Eerder was al duidelijk dat de bovenste verdieping en het dak volledig in brand stonden en het vuur was overgeslagen naar naastgelegen panden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
8 uur geleden