Amsterdam laat activist toch demonstreren, maar niet bij stadhuis
AMSTERDAM (ANP) - Activist Frank van der Linde mag dinsdag toch demonstreren in Amsterdam, ondanks het demonstratieverbod dat in de hoofdstad van kracht is. Dat heeft de Amsterdamse driehoek besloten, meldt de gemeente dinsdagochtend. De gemeente verbindt wel een voorwaarde aan het protest: Van der Linde mag niet demonstreren bij het stadhuis, zoals hij wilde, maar moet daarvoor naar het Westergasterrein. De activist zet het kort geding dat hij had aangespannen om het demonstratieverbod aan te vechten daarom door, laat zijn advocaat weten.
In het Amsterdamse stadhuis debatteert de gemeenteraad vanaf 12.00 uur met burgemeester Halsema over de gewelddadige gebeurtenissen in Amsterdam van afgelopen week, na de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. De Amsterdamse driehoek staat een protest daar dus niet toe. "Gezien de spanningen van de afgelopen dagen, de kans dat de demonstratie meer mensen aantrekt en het risico op confrontaties tussen groepen door de aanwezigheid van verschillende openbare functies in de Stopera, is er ernstige vrees voor het ontstaan van wanordelijkheden", aldus het gemeentebestuur. "Bovendien is het risico te groot dat het democratisch proces van de raadsvergadering verstoord raakt."
De gemeente verleent daarom alleen een ontheffing van het demonstratieverbod voor een protest op het Westergasterrein. Van der Linde is het daar niet mee eens. "Het is een fundamenteel recht om binnen gehoorsafstand en zichtveld van het doelwit te demonstreren", zegt zijn advocaat. Het kort geding van dinsdagochtend is daarom niet van de baan, zegt hij.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
6 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
8 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
10 uur geleden