Amsterdam laat activist toch demonstreren, maar niet bij stadhuis
AMSTERDAM (ANP) - Activist Frank van der Linde mag dinsdag toch demonstreren in Amsterdam, ondanks het demonstratieverbod dat in de hoofdstad van kracht is. Dat heeft de Amsterdamse driehoek besloten, meldt de gemeente dinsdagochtend. De gemeente verbindt wel een voorwaarde aan het protest: Van der Linde mag niet demonstreren bij het stadhuis, zoals hij wilde, maar moet daarvoor naar het Westergasterrein. De activist zet het kort geding dat hij had aangespannen om het demonstratieverbod aan te vechten daarom door, laat zijn advocaat weten.
In het Amsterdamse stadhuis debatteert de gemeenteraad vanaf 12.00 uur met burgemeester Halsema over de gewelddadige gebeurtenissen in Amsterdam van afgelopen week, na de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. De Amsterdamse driehoek staat een protest daar dus niet toe. "Gezien de spanningen van de afgelopen dagen, de kans dat de demonstratie meer mensen aantrekt en het risico op confrontaties tussen groepen door de aanwezigheid van verschillende openbare functies in de Stopera, is er ernstige vrees voor het ontstaan van wanordelijkheden", aldus het gemeentebestuur. "Bovendien is het risico te groot dat het democratisch proces van de raadsvergadering verstoord raakt."
De gemeente verleent daarom alleen een ontheffing van het demonstratieverbod voor een protest op het Westergasterrein. Van der Linde is het daar niet mee eens. "Het is een fundamenteel recht om binnen gehoorsafstand en zichtveld van het doelwit te demonstreren", zegt zijn advocaat. Het kort geding van dinsdagochtend is daarom niet van de baan, zegt hij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
9 uur geleden