Amrabat durfde niet eens te dromen over halve finale op WK
DOHA (ANP) - Met een grote glimlach liep Sofyan Amrabat na de zege van Marokko op Portugal (1-0) in de kwartfinales van het WK door de catacomben van het Al-Thumama-stadion. "We staan in de halve finale", stamelde de oud-voetballer van FC Utrecht en Feyenoord, die alweer twee jaar bij Fiorentina onder contract staat. "Of voor ons hier dromen uitkomen in Qatar? Nee, dat hoor je mij niet zeggen. Marokko in de halve finale van een WK. Daar durfde ik niet eens over te dromen."
Amrabat is moegestreden. "Ik heb overal pijn", erkende hij. Dat is niet zo raar. De 26-jarige middenvelder is al het hele WK het kloppend hart van de 'Leeuwen van de Atlas.' Hij houdt zijn ploeg bij elkaar en voorkomt dat er gaten vallen waarvan tegenstanders kunnen profiteren. Ook daarom is de doelman van Marokko op het WK pas éénmaal gepasseerd. "En dat was nog wel een eigen doelpunt", zei Amrabat over een ongelukkige actie van zijn ploeggenoot Nayef Aguerd in de wedstrijd tegen Canada.
Marokko won op het WK een poule met Kroatië, de verliezend finalist van het vorige WK en België, de nummer 2 van de wereldranglijst. De achtste finale tegen Spanje, de wereldkampioen van 2010, ging gewonnen na een strafschoppenserie. Na reguliere speeltijd en verlenging was de stand 0-0.
Dolgelukkig
Amrabat is een van de vier internationals van Marokko die in Nederland zijn geboren. Hakim Ziyech is de bekendste, Noussair Mazraoui verruilde Ajax afgelopen zomer voor Bayern München en Zakaria Aboukhlal, oud-speler van AZ, scoorde als invaller tegen België. Hij trof tegen Portugal ook bijna doel in de slotfase.
Marokko maakt op het WK in Qatar heel Afrika dolgelukkig. Voor het eerst in de geschiedenis van het WK staat er woensdag een Afrikaanse ploeg in de halve eindstrijd. Frankrijk of Engeland is dan de tegenstander. "Ik heb geen voorkeur", zei Amrabat. "Ik hoop alleen dat we een beetje kunnen herstellen."
Slijtageslag
Marokko spaart geen krachten op het WK. Aangemoedigd door tienduizenden landgenoten op de tribunes maakt de ploeg van iedere wedstrijd een slijtageslag. Dat blijft niet zonder gevolgen. Bondscoach Walid Regragui kon tegen Portugal geen beroep doen op Mazraoui en Aguerd. Zijn aanvoerder Romain Saïss en Ziyech vielen geblesseerd uit en Walid Cheddira is geschorst voor de halve finale.
"We hebben niet de beste spelers van dit WK", zei Regragui nadat hij bij binnenkomst van de perszaal luid was toegejuicht door journalisten met Marokkaanse vlaggen over hun schouders. "Maar ik zie hier geen ploeg zo vechten als Marokko. Als je ergens in gelooft, dan kan je heel veel bereiken. Dat bewijzen wij. We zijn hier nog niet klaar."
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Het Kroatische doelpunt dat Joško Gvardiol in de 13e minuut van de blessuretijd maakte tegen Portugal is afgekeurd op basis van informatie van een chip in de bal. Dat heeft de FIFA in de nacht van donderdag op vrijdag via X bekendgemaakt. Volgens de FIFA kon door de zogenoemde Connected Ball Technology worden vastgesteld dat de Kroatische international Igor Matanović in aanloop naar het doelpunt de bal raakte en er daardoor sprake was van buitenspel van Mario Pašalić.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - Portugal speelt in de achtste finales van het WK tegen Spanje. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won in de nacht van donderdag op vrijdag in Toronto met 2-1 van Kroatië. Het winnende doelpunt van Gonçalo Ramos viel in de 95e minuut. De Kroatische gelijkmaker van Joško Gvardiol werd in de 13e minuut van de blessuretijd afgekeurd wegens buitenspel.
5 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
20 uur geleden