Amnesty vraagt sluiting gevangenis Guantánamo Bay
WASHINGTON (ANP/DPA) - In aanloop naar de 20e verjaardag van de omstreden gevangenis Guantánamo Bay op Cuba heeft mensenrechtenorganisatie Amnesty International de Amerikaanse president Joe Biden om sluiting gevraagd.
"Het kamp staat voor willekeur, onrechtvaardigheid en marteling", zei Amnesty's Sumit Bhattacharyya in Washington tegen persbureau dpa. Hij dringt vanwege de verjaardag - de eerste gevangenen werden daar op 11 januari 2002 ingesloten - verder aan om de betrokkenen bij martelingen in het kamp te berechten.
Het kamp telt nu nog 39 gedetineerden. Het werd opgericht tijdens het presidentschap van George W. Bush om verdachte islamitische terroristen zonder proces vast te houden na de aanslagen van 11 september 2001.
Biden heeft eerder gezegd de omstreden gevangenis voor het einde van zijn presidentschap te sluiten.
In enkele Duitse steden, zoals in Berlijn, Bremen, Leipzig en Dresden, is zaterdag gedemonstreerd tegen het openhouden van de gevangenis.
Meer uit Buitenland
MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
1 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
9 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
9 uur geleden