Amnesty vraagt sluiting gevangenis Guantánamo Bay
WASHINGTON (ANP/DPA) - In aanloop naar de 20e verjaardag van de omstreden gevangenis Guantánamo Bay op Cuba heeft mensenrechtenorganisatie Amnesty International de Amerikaanse president Joe Biden om sluiting gevraagd.
"Het kamp staat voor willekeur, onrechtvaardigheid en marteling", zei Amnesty's Sumit Bhattacharyya in Washington tegen persbureau dpa. Hij dringt vanwege de verjaardag - de eerste gevangenen werden daar op 11 januari 2002 ingesloten - verder aan om de betrokkenen bij martelingen in het kamp te berechten.
Het kamp telt nu nog 39 gedetineerden. Het werd opgericht tijdens het presidentschap van George W. Bush om verdachte islamitische terroristen zonder proces vast te houden na de aanslagen van 11 september 2001.
Biden heeft eerder gezegd de omstreden gevangenis voor het einde van zijn presidentschap te sluiten.
In enkele Duitse steden, zoals in Berlijn, Bremen, Leipzig en Dresden, is zaterdag gedemonstreerd tegen het openhouden van de gevangenis.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
3 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
4 uur geleden