'Amerikanen verdienden vorig jaar 4 miljard met bitcoins'
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen hebben vorig jaar meer dan 4 miljard dollar verdiend met de handel in bitcoins. Dat meldt onderzoeksbureau Chainanalysis. De prijs van 's werelds bekendste cryptomunt verviervoudigde in 2020 in waarde en daarvan profiteerden dus veel beleggers in de digitale valuta.
Amerikaanse beleggers waren met name actief op de beurs voor cryptomunten, Coinbase. China staat op de tweede plek van de ranglijst van 25 landen waar beleggers het meest verdienden met bitcoins, met een bedrag van 1,1 miljard dollar aan winsten. Daarna komen Japan, het Verenigd Koninkrijk, Rusland en Duitsland. Ook landen als Vietnam, Turkije en Tsjechië staan op de ranglijst.
Het onderzoek van Chainanalysis is gebaseerd op informatie uit het tracken van transacties van cryptodienstverleners. De bitcoin staat nu op een waarde van meer dan 33.000 dollar, wat ongeveer de helft is van de piek van meer dan 60.000 dollar die in april werd bereikt. De waarde van de munt staat onder druk door strengere regelgeving van autoriteiten en regelmatige kritiek van Tesla-topman Elon Musk op de bitcoin.
Meer uit Financieel
HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
8 uur geleden