Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse zanger Harry Belafonte (96) overleden

Amerikaanse zanger Harry Belafonte (96) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse zanger en activist Harry Belafonte is dinsdag op 96-jarige leeftijd overleden in New York. De zanger, onder meer bekend van de hit Day-O (The Banana Boat Song), leed aan hartfalen, heeft zijn woordvoerder Ken Sunshine laten weten aan The New York Times.

Belafonte kreeg in de jaren 50 grote bekendheid met zijn muziek. Hij werd geboren in New York, maar groeide ook een aantal jaar op in Jamaica. Geïnspireerd door de Caribische muziekstroming, werd Belafonte hij aan het begin van zijn carrière de 'King of Calypso' genoemd. Zijn album Calypso was het eerste dat meer dan een miljoen keer verkocht werd. Belafonte won drie Grammy's in zijn leven.

Maar Belafonte werd vooral bekend door zijn strijd voor gelijke rechten voor mensen van kleur. Hij werkte nauw samen met zijn vriend Martin Luther King en later regelde hij het eerste bezoek van Nelson Mandela aan de Verenigde Staten. Hij was echter niet de eerste zwarte artiest die deze barrières probeerde te doorbreken: artiesten als Louis Armstrong en Ella Fitzgerald gingen hem al voor.

Goede doelen

De zanger maakte zich ook hard voor verschillende goede doelen. Belafonte was ambassadeur voor UNICEF en richtte een aidsfonds op. In de jaren 80 nam hij het initiatief voor het nummer We are the world. Met vrijwel alle grote artiesten van die tijd namen ze dat nummer op om geld in te zamelen tegen een hongersnood in Ethiopië. Het lied bracht 62 miljoen dollar op.

Tijdens de Tweede Wereldoorlog ging Belafonte bij de Amerikaanse marine om tegen de Duitsers te vechten. Later werd hij links georiënteerd en sprak hij zich regelmatig fel uit tegen de Amerikaanse regering. Zelfs toen hij bijna negentig was, was Belafonte nog politiek betrokken. Hij was medeorganisator van de vrouwenmars die in 2017 werd gelopen op de dag nadat Donald Trump werd geïnaugureerd als Amerikaans president.

Zijn succes leverde hem ook een aantal filmklussen op. Daarmee werd hij de eerste zwarte acteur die grote bekendheid kreeg in Hollywood-films. Collega Sidney Poitier was de eerste zwarte man die een Oscar won.

Meer uit Buitenland

Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

20 minuten geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

28 minuten geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

29 minuten geleden
Denemarken: onderhandelingen met VS kunnen snel beginnen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.

2 uur geleden
Dodental door brand winkelcentrum Pakistan loopt op richting 70

KARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.

3 uur geleden
Spanje sluit zich niet aan bij Trumps Vredesraad

BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.

6 uur geleden
Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

9 uur geleden